כל מה שחשוב ויפה

מעוף ותעוזה - מורשת זאהה חדיד באדריכלות ובעיצוב

פורטפוליו Promotion: כנס אדריכלות ועיצוב בין־לאומי יפתח את העונה הישראלית לעיצוב בחולון, בהשתתפות שרה קלומפס, שותפה במשרדה של חדיד, ונעה רביב, מעצבת האופנה הישראלית הפועלת בניו יורק. הכנס ייערך ביום שישי 8.9 במדיטק חולון, ביוזמת עיריית חולון ומוזיאון העיצוב חולון ובשיתוף עמותת האדריכלים המאוחדים בישראל. אוצרת הכנס: אדריכלית בתיה סבירסקי־מלול

כנס האדריכלות והעיצוב הבין־לאומי שייערך במדיטק חולון ביום שישי 8.9  יוקדש למורשתה של האדריכלית זאהה חדיד, שהלכה לעולמה לפני כשנה בגיל 65, ויתייחס לעולמות התכנון האדריכלי, עיצוב הפנים ועיצוב האופנה – שבהם נגעה והשפיעה. במיוחד לכנס הוזמנו שתי אורחות מחו״ל, שעבודתן קשורה למורשת של חדיד.

האדריכלית שרה קלומפס, שותפה במשרדה של חדיד, תספר על הדרך שעשתה עימה במרכז התרבות והאמנות בבאקו, במרכז הספורט הימי בלונדון ובפרויקטים נוספים. מעצבת האופנה הישראלית נעה רביב הפועלת בניו יורק, שעבודתה פורצת הדרך מבוססת על התחום הדיגיטלי ומזכירה בעיצוביה הזורמים את עבודתה של חדיד, תציג את יצירותיה.

תוכנית הכנס:

09:00 – 09:30 – התכנסות וכיבוד קל
09:30 – 11:10 – מושב ראשון: מורשתה של זאהה חדיד בארכיטקטורה
דברי ברכה: מר מוטי ששון – ראש עיריית חולון
אדריכל דוד קנפו -יו״ר עמותת האדריכלים בישראל
זאהה שלי – אדריכלית בתיה סבירסקי־מלול – ״באה אדריכלים״ ואוצרת הכנס
הדקונסטרוקציה של זאהה חדיד – אדריכלית ורד פלוק
אדריכלית ליאת מילר
״משרד זאהה חדיד אדריכלים״ – אדר׳ שרה קלומפס

11:10 – 11:30 – הפסקה

11:30 – 12:30 – מושב שני: פוקוס מקומי: עיצוב יוצר זהות
מיה דבש, האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב חולון, תשוחח עם מנהל העונה הישראלית לעיצוב בחולון רפי וזאנה, ע. מנכ״ל עירית חולון לתרבות, ועם שניים מיוצרי התערוכות שיפתחו את העונה: מעצב האופנה ירון מינקובסקי והאמן בזוקה ג׳ו על עיצוב יוצר זהות; עם לילך שטיאט וענת ספרן, אוצרות ויוצרות תערוכת סאונד, הנמצאות בפסטיבל ארס אלקטרוניקה לאמנות וטכנולוגיה בלינץ, אוסטריה, על ,מחשבות על סאונד גוף ומרחב, כפי שמתבטא בתערוכה בחולון ובעבודות סאונד בארס אלקטרוניקה; ועם ד״ר ירון ג׳אן, חוקר סאונד, על סאונד ופוליטיקה.

אליק קורפו – Music Garden – קהילה ליצירת מוסיקה מתקדמת בכל ישוב בישראל

12:30 – 13:00 – הפסקת צהרים

13:00 – 14:30 – מושב שלישי – מורשת זאהה חדיד בעיצוב ואופנה
הכרזה על פרס מצוינות לעידוד נשים באדריכלות ובינוי ערים – עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל – אדר׳ בתיה סבירסקי מלול. השנה במלאות עשור להיווסדו, יוכרז במסגרת הכנס על יסוד פרס לנשים באדריכלות מטעם עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל.
Crafted Technology – תמרה אנה אפרת – מעצבת אופנה. חיבור בין עולמות מנוגדים: הקשר בין טכניקות קראפט מסורתיות וטכנולוגיות מתקדמות בעיצוב עכשווי בטקסטיל
The Power of the Unexpected – נעה רביב – מעצבת אופנה

14:30 – 15:30 – כניסה חופשית לבאי הכנס לתערוכת ״סאונד: קול וחומר בעיצוב״

מחיר הכניסה כולל כניסה למוזיאון העיצוב וכיבוד קל:

מחיר מלא: 165 ₪
140 ₪ לחברי עמותת האדריכלים, איגוד המהנדסים, אדריכלים צעירים, חברי ספריית החומרים
110 ש״ח – חברי עמותה גמלאים
80 ₪ – סטודנטים לתואר ראשון

להזמנת כרטיסים

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden