כל מה שחשוב ויפה

תערוכות סתיו 2017 בבית האמנים ירושלים

פורטפוליו Promotion: ארבע תערוכות חדשות יפתחו ביום שבת 16.9 בבית האמנים ירושלים: החברים החדשים באגודת אמני ירושלים - יעקב ישראל, מיטל קובו ויונתן רון; זוכה פרס מוזס לציור 2017 - יונתן צופי; הצלחות והזכוכיות של אברהם אופק; ותערוכה משתנה של האמנית חפציבה איטה שועלי. נעילה: 11.11

יעקב ישראל. גלויות מישראל, פרויקט מבוסס אינסטגרם

חברים חדשים 2017 / יעקב ישראל, מיטל קובו, יונתן רון. אוצרת: נוגה דוידסון

כחלק ממסורת ארוכת שנים, בית האמנים מצרף בכל שנה חברים חדשים לאגודת אמני ירושלים ובכך פותח את עונת התערוכות השנתית. שלושה אמנים היוצרים במדיומים ונושאים שונים הצטרפו השנה. יעקב ישראל מציג את Postcards From Israel – סדרת צילומים שתחילתה כפרויקט אינסטגרם. ישראל נוסע ברחבי הארץ ומשקיף על המציאות הישראלית מנקודת ראות של תייר. מיטל קובו מציגה עבודות וידאו, סאונד וצילום, בהן מופיע הפה כאיבר המקשר בין מעמקיו הפנימיים של הגוף, לבין פני השטח החיצוניים. מנגנון אשר לא רק מדבר, אלא גם ממלא את הגוף באוויר ובמזון, בצחוק ובצעקה. יונתן רון מציג ציורי שמן על עץ, מתוך התבוננות במקורות כמו צילומים מהטלפון האישי, דימויים מהאינטרנט, רפרודוקציות של מאסטרים הולנדיים מהמאה ה-17, גזירי עיתון, סרטי מדע בדיוני, אנימציה ומנגה יפנית.

מפגשי גלריה: שלישי, 26.9.17 בשעה 18:00 בהשתתפות האמנים מיטל קובו, יונתן רון והאוצרת נוגה דוידסון
; שבת, 4.11.17 בשעה 12:00 בהשתתפות האמנים יעקב ישראל, מיטל קובו ויונתן רון

מיטל קובו. חלה

יונתן רון. להתראות (צילום: מ״ל)

יונתן צופי, נייר שבור (צילום: מ״ל)

יונתן צופי / תערוכה לזוכה הפרס לציור על שם אסנת מוזס לאמן צעיר לשנת 2017 (ציור). ליווי אוצרותי: אירית הדר

הצייר יונתן צופי, זוכה פרס מוזס 2017, הרשים את שופטי הפרס (דגנית ברסט, יצחק לבנה ונטעלי שלוסר) שכתבו בנימוקיהם: ״הייחודיות והמורכבות ברישומיו של יונתן צופי, חרף מראיתם הפשוטה, באות לידי ביטוי ביכולתו למזג תפישות והיבטים סותרים־לכאורה של רישום לכלל שלמות מהודקת. רישומיו – רישומי עיפרון וגרפיט בשילוב חומרים נוספים, כגון שמן קנולה – מצטיינים בנוכחות דחוסה, מרוכזת ומדויקת.

״הזיקה לאמנים שהעמידו במרכז יצירתם את הממד הפיסי והחומרי, בולטת בעבודתו ומתבטאת בנוכחות האינטנסיבית והאוטונומית של הגרפיט ובחיתוכי הנייר. עבודותיו של צופי מסתוריות. שוב ושוב הן מצליחות להצפין את אופן עשייתן, מה שהופך אותן לכתבי חידה, המזמינים את הצופה לבחון אותן מקרוב. על כל אלו מוענק ליונתן צופי הפרס לציור ע״ש אסנת מוזס לשנת 2017״.

מפגש גלריה: שלישי, 19.9.17 בשעה 18:00 עם האמן והאוצרת
טקס הענקת הפרס: שני, 23.10.17 בשעה 19:00

אברהם אופק. ללא כותרת, שנות ה־80 (צילום: מ״ל)

אברהם אופק / כלים שלובים: הצלחות והזכוכיות של אברהם אופק. אוצר: רון ברטוש

תערוכה המוקדשת לציור על צלחות ולוחות זכוכית שיצר אברהם אופק (1935–1990), פלח יצירה פחות מוכר ושביר במיוחד. מראשית שנות ה־60 ועד לשנות ה־80, תקופת יצירתו האחרונה, שלח אופק את ידו ביצירת שני גופי עבודה אלו. המשותף להם הוא האופי העממי, השפה המסוגננת, הדגמים העיטוריים, תבונת הכפיים, המידות המינוריות, הזיקה למקורות היהודיים והפוטנציאל השימושי (הצלחת כמו הקמע) – תכונות שאפיינו, בחלקן, גם את גוף יצירתו המז׳ורי. רוחו של אופק נמזגה במלואה לגופי יצירה אלו. ניכרים בהם אותות אמנותו מאז ראשית דרכו בקיבוץ; השפעת היחסים בין האדם לטבע ולתרבות זיקה לעבודותיו המושגיות שילובם של טקסטים ושל מוטיבים בעלי מטען יהודי והשפעת האומנות העממית.

שלישי, 17.10.17 בשעה 19:30 – גדעון עפרת בהרצאה לרגל השקת הספר ״אברהם אופק: הבית והמשכן״
מפגש גלריה: שבת, 11.11.17 בשעה 12:00 עם האוצר

חפציבה איטה שועלי. עם הגב לים

חפציבה איטה שועלי / החייאה: תערוכה שביעית בסדרת נדבך 20 (מיצב/מיצג). אוצרים: קבוצת סלה־מנקה

התערוכה מתייחסת לחלל התצוגה בבית האמנים ובו בזמן למקום שבו אמנית יוצרת וחיה ביום־יום שלה. בהגיעה לחלל נתון מבטה של שועלי, תר אחר המקומות שבהם החלל פורץ את עצמו ושאליהם היא מכוונת. היא מייצרת חיבורים בין החלל לבין העולם הנמצא מחוצה לו, המייצרים תערוכה שהיא מצב מעבדתי ומשתנה.

מפגש גלריה: שלישי, 17.10.17 בשעה 18:00 בהשתתפות האמנית והאוצרים

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden