כל מה שחשוב ויפה

התכנית לאוצרות בבית לאמנות תיקרא על שם יונה פישר

פורטפוליו News: תכנית האוצרות והמוזאולוגיה של בית לאמנות ישראלית במכללה האקדמית תל־אביב-יפו, תישא את שמו של חתן פרס ישראל יונה פישר, שילווה את התכנית ויעניק מניסיונו הייחודי רב השנים להעשרת התכנית

יונה פישר, 2017. צילום: איתמר בגליקטר

יונה פישר, יליד 1932, מהראשונים בארץ שנשא את התואר ״אוצר״, והוא הראשון שנשא בו בעובדו בראשות המחלקה לאמנות הישראלית והמודרנית במוזאון ישראל. בשנת 1977 זכה יונה פישר יחד עם אלישבע כהן בפרס ישראל (היחידים שזכו בפרס ישראל עד כה בתחום האוצרות). מחויבותו לקידום האוונגרד והישראלי וקידומם של אמנים ישראלים צעירים כיגאל תומרקין, רפי לביא, אביטל גבע, בני אפרת, צבי גולדשטיין, נחום טבת, יהודית סספורטס ורבים אחרים תרמו לניסוח הקאנון המקומי, העשירו את חיי התרבות והאמנות בארץ בתערוכות הרבות שאצר ושילבו אותם במארג היבנלאומי של האוונגרד. בתערוכות הרבות שאצר יצר הקשרים מרתקים ומפתיעים והציב שאלות שהביאו את הצופים לדרכי חשיבה חדשים והבנה מקורית. בנוסף ל״מוזיאון הבית״ שלו, מוזיאון ישראל, שימש פישר בתפקיד אוצר ראשי במוזיאון תל אביב לאמנות ובמוזיאון מונארט באשדוד.

״אני שמח לתת את שמי לתכנית ללימודי אוצרות ומוזאולוגיה של בית לאמנות ישראלית, המשלבת לימודי מוזאולוגיה יחד עם לימודי אוצרות הכוללים התנסות בקריאה וכתיבה מחקרית״, אמר פישר. ״אוצר טוב הוא אדם שיש לו אינטואיציה גבוהה ויכולת להאמין בפוטנציאל של היוצר, אבל הוא חייב לקבל בסיס רחב ביותר לפני שהוא מתחיל את ההתנסות האישית שלו במוזאון, והאינטואיציה חייבת להסתמך על בסיס תיאורטי נרחב וכולל בתולדות האמנות הישראלית. מסלול האוצרות בתכנית משלב גם לימודי אמנות ישראלית, זאת  מתוך הנחה שעל מנת לעסוק באוצרות במסגרות מוזאליות ואחרות, יש להעמיק את ההיכרות עם האמנות הישראלית למרחביה״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden