כל מה שחשוב ויפה
ענת משולם ודור חן (מימין) ויעל שנברגר. צילומים: דודי חסון, ינאי יחיאל

להיט בראש: אתא ו־Holyland Civilians חוברים לקולקציית קפסולה משותפת

פרסום ראשון: המותג הישראלי המיתולוגי אתא ומותג אופנת הרחוב Holyland Civilians עמלים בימים אלה על קולקציית קפסולה משותפת שתכלול עשרה עיצובים חדשים לנשים וגברים במהדורה מוגבלת. ״החיבור טבעי ומתבקש ומצד שני חדש ומפתיע״

שניים ממותגי אופנת המעצבים הבולטים של השנה האחרונה חוברים לפרויקט מיוחד. בנובמבר הקרוב תושק קולקציית קפסולה משותפת לאתא ול־Holyland Civilians, שעתידה להפגיש בין סגנון ישראלי מובהק לבין עיצובי אופנת רחוב גבוהה. אוסף העיצובים, שהעבודה עליו מושלמת בימים אלה, יישא את השם ״גיבור מעמד הפועלים״ ויכלול עשרה דגמים חדשים לנשים ולגברים העשויים מבדים טבעיים בלבד.

אתא, קיץ 2017. צילום: נעה מכבי

המותג אתא – שהוקם ב־1934, נסגר ב־1985 ונעשה שם נרדף לסגנון ארץ־ישראלי חלוצי – הושק מחדש בשנת 2016. מאחוריו עומדים כיום שחר סגל, במאי פרסומות ואחד השותפים במערך המסעדות של אייל שני, והמעצבת יעל שנברגר, והוא מתמקד ביצירת גרסאות חדשות ומעודכנות לבגדים ההיסטוריים של המותג. מנגד, המותג Holyland Civilians, פרי יצירתם של ענת משולם ודור חן, חשף את הקולקציה הראשונה שלו אי פעם במסגרת שבוע האופנה בתל אביב שהתקיים בחודש מרץ האחרון. קולקציית הביכורים, שמשלבת בין מיתוג בוטה לציטוטים בעלי הקשרים דתיים, זכתה להצלחה מסחררת ונצפתה על אושיות מקומיות רבות.

שיתוף הפעולה מתבקש לאור העובדה ששני המותגים חולקים אסתטיקה, המתבססת בין היתר על פרשנויות אופנתיות לבגדי עבודה מהמאה ה־20 וקהל לקוחות דומה. ״ראיתי את הקולקציה של דור וענת בשבוע האופנה והתאהבתי״, סיפרה על החיבור שנברגר. ״שמיכת הטלאים שאחזו שם כמה מהדוגמנים, שבדיעבד הסתבר שנתפרה על ידי אמא של ענת, נחרטה לי בזיכרון. רציתי ללבוש הכל. האם זו לא סיבה טובה לשתף פעולה? הרגשתי שזה לגמרי מתאים לאתא. בכלל, אני מוצאת עניין בשימוש במילים Holy ו־Land בהקשר של אתא ובסוגיית מהו ה׳מקומי׳״.

Holyland Civilians, קיץ 2017. צילום: דודי חסון

״אהבנו את החיבור שבמקומות מסוימים מרגיש מאוד טבעי ומתבקש ומצד שני חדש ומפתיע״, מוסיפים בני הזוג משולם וחן. ״אנחנו מותג צעיר ומתפתח לעומת אתא שאומנם נפתח מחדש, אבל יש לו היסטוריה ארוכה שמזוהה עם המקום שאנחנו חיים בו״.

המותגים אמנם לא חושפים את הפריטים עדיין אבל רומזים על הכיוון הכללי. ״דיברנו על מבנה הקולקציה וידענו שאנחנו רוצים שהיא תהיה כחולה״, מוסרים מאתא ומ־Holyland Civilians. ״העיצובים מבוססים על העיצובים של משולם וחן, חלקם גרסאות חדשות לפריטים קיימים וחלקם חדשים לגמרי. הקולקציה נתפרת בחלקה בארץ ובחלקה בטורקיה. כל הפריטים עשויים 100% כותנה ומשלבים טקסטים והדפסים בהשראת ׳גיבור מעמד הפועלים׳ וסמלי הלוגו של שני מותגים״.

קולקציית הקפסולה של אתא ו־Holyland Civilians תושק בחודש נובמבר 2017 ותימכר בשתי חנויות אתא בתל אביב ובחנות ובאתר המכירה של Holyland Civilians.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden