כל מה שחשוב ויפה

ניקולה טרצי יעמוד בראש המרכז לאמנות עכשווית בתל אביב

פורטפוליו News: ניקולה טרצי, עד לאחרונה ראש התוכנית לתואר שני באמנות בבצלאל, נבחר לנהל את המרכז לאמנות עכשווית CCA בתל אביב. יחליף בתפקיד את המנהל המייסד סרג׳יו אדלשטיין

ניקולה טרצי, צילום: עדי פלומן

הוועד המנהל של המרכז לאמנות עכשווית CCA בתל אביב הודיע על בחירתו של ניקולה טרצי לתפקיד המנהל והאוצר הראשי החדש של המרכז, החל מתחילת שנת 2018. המנהל המייסד של המרכז, סרג׳יו אדלשטיין, יוביל את תקופת המעבר וימשיך לשמש בתפקיד יו״ר הוועד המנהל.

טרצי, יליד מגנטה, איטליה (1982) ניהל בשלוש השנים האחרונות את לימודי התואר השני של האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ולאחרונה שימש כעורך האמריקאי של מגזין פלאש ארט וכאוצר בקרן הביאנלה של פראג. במקביל, שימש כאוצר שותף של תערוכות בפאלה דה טוקיו בפריז, במרכז לאמנות עכשווית אוז׳דובסקי קסל בוורשה ובמרכז לאמנות עכשווית הדסון ואלי בפיקסקיל, ארה״ב. כמו כן היה אחד היזמים של  לוסי פונטיין – מסגרת המנוהלת בידי אמנים במילאנו –  בה ארגן במשותף פרויקטים ביאפיס, שטוקהולם, בגלריה מריאן בואסקי, ניו יורק, בגלריה פרוטין, פריז, ובקאיו, באלי.

טרצי כתב מאמרים לקטלוגים של תערוכות שהוצגו בבוניירס קונסטהל בשטוקהולם, בגלריה ניו פורט בלונדון ובקונסטהאוס גרץ, ולמגזינים כגון מונופול, ארטנט ניוז וארטפרס.

אדלשטיין, מייסד המרכז לאמנות עכשווית בתל אביב, מסר: ״אחרי 20 שנים של צמיחה, החל מפעילות אמנותית קטנטנה לארגון נמרץ ומוביל בשדה האמנות העכשווית בישראל, מצאנו כי ניקולה טרצי יהיה האדם הנכון לקחת לידיו את המרכז לאמנות עכשווית ולהובילו לשלב הבא בקידומו כמרכז בינלאומי שיאתגר את העשייה האמנותית במציאות התרבותית והפוליטית המקומית״.

המרכז לאמנות עכשווית נוסד ב־1998 במטרה לקדם את האמנות העכשווית בדגש על אמנויות הזמן: וידאו, סאונד, מיצג וכד׳. בתחילת דרכו, נוהלה פעילותו מחדרון קטן בסינמטק תל אביב ועד מהרה חולל המרכז שינוי מהפכני בסצנת האמנות המקומית בהציגו עבודות חדשות של אמני וידאו ישראלים בתחילת דרכם לצד עבודות בין־לאומיות עדכניות ומובילות בתחום.

לאחר המעבר למבנה הקבע במרכז תל אביב ב־2005, המשיך המרכז להציג תערוכות של אמנים בין־לאומיים שלא הציגו קודם לכן בארץ כגון: מרינה אברמוביץ׳, שרון לוקהרט, גרי היל, רוזה ברבה, כריסטיאן ינקובסקי ואגניישקה קורנט. בד בבד, הציג המרכז את תערוכותיהם המוסדיות הראשונות של אמנים ישראלים בכירים כמו יעל ברתנא, גיא בן־נר, רועי רוזן, נירה פרג ומיכל הלפמן וסייע להם להפיק עבודות חדשות.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden