כל מה שחשוב ויפה

עשור לחממת האמנים צבע טרי // שי יחזקאלי

פורטפוליו Promotion: חממת האמנים של צבע טרי הפכה לנקודת ציון בקריירה של כמה מהאמנים הבולטים בשנים האחרונות. שי יחזקאלי השתתף בצבע טרי 1 ו־4 והשנה הציג את תערוכת היחיד ״בשבחי מפולת״ במוזיאון תל אביב, כזוכה פרס רפפורט לאמן צעיר

שי יחזקאלי בסטודיו, צילום: אריאל קן

מה מעשיך בימים אלה?

רק עכשיו סיימתי סדרה גדולה שהוזמנתי לעשות במוזיאון היהודי בשווייץ, לתערוכה בשיתוף עם Basel Kunstmusum, כך שבימים האחרונים אני מרשה לעצמי לעבוד בסטודיו בלי תוכנית מוגדרת וסוג של לשוטט באפלה – שזה המצב המועדף עלי. חוץ מזה, יש עוד נסיעה באופק אבל מוקדם מדי לדבר על זה.

באיזה יריד הצגת ומה החוויה המשמעותית שלקחת משם?

השתתפתי ביריד הראשון וביריד הרביעי. הראשון היה ממש אחרי שסיימתי את לימודי התואר הראשון בבצלאל ואני חושב שזו היתה חוויה משמעותית בפני עצמה – לחוות את התופעה הזאת שנקראת יריד אמנות, לטוב ולרע. העומס הפיזי וההתייחסות לעבודת אמנות כמטבע עובר לסוחר – אלה דברים לא פשוטים, אבל שחשוב להכיר אותם, להיות מודע אליהם וגם להבין את הגבולות של עצמך. מצד שני, יש משהו מדהים במפגש הבלתי־אמצעי עם הכמויות של המבקרים, אנשים שרוצים לדבר איתך ושרבים מהם לא נפגשים באופן קבוע עם אמנות עכשווית. היו לי שיחות מעניינות שאת חלקן אני זוכר עד היום.

שי יחזקאלי, מערבה, צילום: ולאדי קוסטויצ'ב

מה היית ממליץ לאמן צעיר?

להבין מה השטויות ולא לבזבז את הזמן עליהם.

עם מי (מכל האמנים שבעולם) היית רוצה להציג תערוכה זוגית, ולמה?

הייתי שמח לעשות תערוכה עם כל אמן נחמד בעולם ואולי זו הזדמנות להזמין את כל האמנים הנחמדים בעולם לעשות תערוכה איתי. מוזמנים בכיף.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. יורם נדר

    שלום שי
    יורם נדר, צייר ופסל. אשמח להציג איתך במידה ואתה מוצא אותי ראוי. אני סוג של אמן מקומי בקיבוץ נען. לא מציג כמעט בעיקר כי אין לי את האנרגיות הדרושות להתמודד עם העולם התובעני הזה. תודה וכלטוב.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden