כל מה שחשוב ויפה

פריטי אספנות בעיצוב רון ארד מככבים במכירת העיצוב של סותבי׳ס לונדון

פורטפוליו News: כורסת בובות הפרווה של האחים קמפנה, שולחן ואלומיניום של מארק ניוסון וארון עץ של סטודיו ג׳וב, בין 149 פריטי המכירה הפומבית ״לחיות בעולם חומרני״ הנערכת היום (17.10)

כסא Blo Void 1 בעיצוב רון ארד, 50-80 אלף ליש"ט. צילומים באדיבות סותבי׳ס

שבע עבודות מתקופות שונות בקריירה של רון ארד מוצגות במכירה הפומבית Design: Living in a Material World של בית המכירות סותבי׳ס בלונדון ביום שלישי (17.10). כפי שמעידה הכותרת שנבחרה למכירה, היא מתמקדת בחומרים ובוחנת כיצד אמנים ומעצבי־על עושים שימוש בחומר ובטכנולוגיה, בעיצוב רהיטים, גופי תאורה ואובייקטים, מהמחצית השנייה של המאה ה־20 ועד היום.

כורסת נדנדה של יוריס לארמן

שולחן שיש Extruded Table 3 של מארק ניוסון, מספר 3 מסדרה מוגבלת של 10, בייצור גלריה גגוזיאן, מוערך ב־100־70 אלף ליש״ט; כורסת Bone Rocker של המעצב ההולנדי יוריס לארמן מוערכת ב־170־200 אלף ליש״ט ודגם אבטיפוס של שולחן Bridge של לארמן מוערך ב־150־200 אלף ליש״ט. השניים שייכים לסדרה שפיתח לארמן בהשראת מבנה עצמות באדם ובבעלי חיים. לדבריו, ״כפי שעצים יודעים לעבות את החומר במקום שנחוצה תמיכה נוספת, עצמות יודעות למעט בחומר במקומות שבהם אין בו צורך״. את הרהיטים פיתח בשלבים על פי עקרונות התמיכה של עצמות בשלד. הכסא והשולחן עשויים חומר סינתטי על בסיס שיש שחור מעורב בדבק תעשייתי, יצוק בתבנית ומלוטש ביד. התבניות, כמו רהיטים שונים בעיצובו של לארמן, נמצאים באוספי מוזיאונים בעולם.

All Light Long Table שולחן קפה בעיצוב רון ארד מסדרת Paperwork, עשוי משילוב של קרטון ״חלת דבש״ ושכבות של סיבי פחמן מצופים בשרף תעשייתי. התוצאה היא רהיט קל מאוד שיכול לשאת משקל של מכונית. את השולחן ייצר ארד עם גלריה מורמנס ההולנדית בסדרה של 20 יחידות חתומות. במכירה מוצע מספר 11 בסדרה ומחירו מוערך ב־50־70 אלף ליש״ט. כסא הנדנדה האיקוני Blo Void 1 Chair באלומיניום אדום בוהק, מספר 6 בסדרה של 6, מוערך עד 80 אלף ליש״ט. עוד מופיעים במכירה כסאות Loop Loop, Big Easy, ו־Southern Hemisphere, המוערכים בין 30 ל־50 אלף ליש״ט כל אחד.

את התערוכה שקדמה למכירה אצר טוני צ׳יימברס, העורך הראשי היוצא של מגזין העיצוב Wallpaper. פריטים נוספים המעוררים עניין הם גופי תאורה מרהיבים של אינגו מאורר, ארונות חרוטים ומגולפים של סטודיו ג׳וב, כורסת Cake המרופדת בובות פרווה של האחים אומברטו ופרננדו קמפנה מברזיל. היא מתוארת בקטלוג המכירה ״לא כפריט ריהוט אלא כעבודת אמנות. האחים קמפנה מברזיל שואבים השראה מסמיכות בין הג׳ונגל האורבני ליערות הגשם שוקקי החיים״. הכורסה העמוסה כל טוב מוערכת ב־15־20 אלף ליש״ט.

האחים קמפנה, בהשראת הג׳ונגל האורבני

ג׳ואנה ושקונסלוס, וריאציות על כסא EGG של ארנה יקובסון

האמנית הפורטוגלית המצליחה ג׳ואנה ושקונסלוס יצרה עבודת טקסטיל בסריגה ובשכבות בד בעבודת יד על גבי כיסא Egg קלאסי של המעצב הדני ארנה יקובסון משנת 1958. עבודתה מציגה שכתוב של האייקון הסקנדינבי ומעניקה לו תכונות חדשות. היא מוערכת ב־40־60 אלף ליש״ט.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden