כל מה שחשוב ויפה

תוצרת בית - בית הספר יוצא לגלריה בבית בנימיני

פורטפוליו Promotion: התערוכה ״תוצרת בית - בית הספר יוצא לגלריה״ בבית בנימיני מציגה ארבעה גופי עבודות: תערוכת הגמר של התכנית ללימודי תעודה 2017; בוגרי מלגת סטודיו ראשון 2016: שי ג׳רסי, מעין בן יונה ונדב ראוכוורגר; תערוכת הסטודנטים השנתית של בית הספר לאמנות הקרמיקה בבית בנימיני; ותכנית ״שהות אמן״ Nina Victoria Naussed, גרמניה / Avi Amesbury, אוסטרליה. אוצרת: רוית לצר  

התכנית ללימודי תעודה בבית בנימיני היא תכנית תלת שנתית המאפשרת לסטודנטים הלוקחים בה חלק להפוך את העשייה בחומר למרכזית ומשמעותית עבורם בתהליכי יצירה, הוראה וניהול סטודיו עצמאי. בתערוכה מציגות בוגרות המחזור הראשון של התכנית: אורית אריאב, רומי זמל, לנה שפיר, רותי אליסון, זהבה סבן, סמדר אפרת ואריפילי צבדרי כל אחת מהבוגרות מציגה עבודה המסכמת מחקר אישי וחומרי שנמשך שנה במקביל ללימודים בבית בנימיני.

מלגת ״סטודיו ראשון״ בבית בנימיני מוענקת בכל שנה לשלושה בוגרי תואר ראשון באקדמיה העוסקים בעיקר בחומר הקרמי. שנת המלגה מאפשרת לזוכים לגשר בין סיום הלימודים ותחילתה של דרך מקצועית בוגרת. בתערוכה יוצגו עבודות קדרות שנעשו על ידי נדב ראוכוורגר, ומעין בן יונה, בוגרי המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל ושי ג׳רסי בוגרת המחלקה לקרמיקה בתל חי, לאורך שנת המלגה בבית בנימיני.

מעין בן יונה

גם השנה, כמו בשנים האחרונות אנו מציגות מקבץ מרשים של עבודות הסטודנטים שלנו מהקורסים והסדנאות השונים במהלך שנת הלימודים וסמסטר הקיץ, בתערוכת הסטודנטים השנתית של בית הספר לאמנות הקרמיקה בבית בנימיני. בתערוכה מוצגות עבודות קדרות, בניית יד ופיסול פיגורטיבי, כמו גם עבודות העוסקות בפני שטח, צבע, תאורה, פורצלן עיצוב קרמי והדפס.

ולבסוף, השנה בתכנית ״שהות אמן״ אירחנו את האמנית הגרמניה, Nina Victoria Naussed שעבדה בסטודיו לאורך חודשיים ושילבה את תחומי העבודה שלה במחקר שעסק בשפה היידית, בארכיטקטורה מקומית ובתרבות הישראלית, כפי שהשתקפה בעיניה במהלך שהות של חודשיים בבית בנימיני. בתערוכה מוצגים מבנים שנבנו בהשראת הביקור בישראל ומשלבים בין הישן לחדש, פנים וחוץ, השפעות יהודיות וערביות, באוהאוס ועוד.

Nina Victoria Naussed

Avi Amesbury

בתערוכה יוצגו גם עבודות הפורצלן של Avi Amesbury, אומנית אוסטרלית שנמצאת בימים אלו בתכנית ״שהות אמן״ בבית בנימיני. איימסבורי חוקרת בעבודתה מרחבים טבעיים ואורגניים אל מול מרחבים מעשה ידי אדם ומציגה בנוסף לעבודותיה גם את המחקר הגיאולוגי/חומרי שהיא מנהלת בימים אלה בבית בנימיני. איימסבורי אספה חרסיות ממקומות שונים בישראל, ערבבה אותן עם חומרים קרמים שונים ופיתחה שטח הקשורים למקום, מחקרים דומים היא עורכת באוסטרליה עם אדמות מקומיות לקראת תערוכת יחיד שתקיים בעתיד הקרוב. איימסבורי עובדת בסדנה במקביל לתערוכה וניתן לראות את המחקר ואת דרך עבודתה בביקור במקום.

בית בנימיני, רח׳ העמל 17 תל אביב
ב׳-ה׳: 11-19, שישי-שבת: 11-14

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden