כל מה שחשוב ויפה

אסי משולם מונה לראש החוג לאמנות באוניברסיטת חיפה

פורטפוליו News: אסי משולם נבחר לכהן כראש החוג לאמנות באוניברסיטת חיפה, מחליף בתפקיד את פיליפ רנצר

אסי משולם, צילום: נעמה קרן-אורנאי

האמן אסי משולם נבחר לכהן כראש החוג לאמנות באוניברסיטת חיפה ונכנס לתפקידו בראשית אוקטובר. משולם הוא בוגר החוג לאמנות שבראשו הוא עומד כעת, אמן פעיל, שהציג בתערוכות רבות בארץ ובחו״ל, וזכה במספר פרסים חשובים, ביניהם הפרס לעידוד היצירה של משרד התרבות ופרס שרת התרבות לאמנות פלסטית לשנת 2014. משולם מחליף בתפקיד את פרופ׳ פיליפ רנצר, שכיהן כראש החוג בחמש השנים האחרונות.

ביצירתו עוסק אסי משולם בתכנים שקשורים בזהות הישראלית והיהודית שלו. עבודותיו המוקדמות – בתחומים פיסול, ציור, רישום ומיצב – בדקו את הגבולות בין טומאה לטהרה, בין חול לקדושה, בין חייתיות לאנושיות ולאלוהות. משולם מגלה עניין רב בהיסטוריה ובאמנות הקדומה של המזרח הקרוב (ובכללו בארץ ישראל), וחוקר את האופן שבו ניתן לשלב את האסתטיקה המקומית הקדומה עם אמנות עכשווית, מעורבת ורלוונטית לימינו.

משולם: ״אני מאמין כי אמנות צריכה להכיר במקום שבו היא נעשית ולצמוח מתוך התרבות המקומית, על כל ענפיה ועידניה. המרקם החברתי המורכב בחוג לאמנות באוניברסיטת חיפה, הכולל סטודנטים בני עדות ודתות שונות, מהווה כר פורה לצמיחתם של אמנים ואמניות מרתקים, כפי שניתן לראות בשנים האחרונות, כשנוכחותם של אמנים ואמניות בוגרי החוג, מן התואר הראשון ומתכנית התואר השני בולטת יותר ויותר בשדה האמנות המקומי״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden