כל מה שחשוב ויפה

אפטרסקול: בית ספר פופ־אפ למאיירים בשבוע האיור

פורטפוליו News: עוזבים את שולחן העבודה ונפגשים בסדנאות, משכללים טכניקות ומיומנויות, מקבלים הנחיה על עבודות ממיטב המרצים, מכירים מאיירים ודמויות מובילות ומתעדכנים בהרצאות באפטרסקול - בית ספר פופ־אפ למאיירים. בואו למרכז המבקרים של שבוע האיור באברהם הוסטל ליצור, ליזום ולהתניע את הפרויקט הבא שלכם

לראשונה בשבוע האיור: אפטרסקול – בית ספר פופ־אפ למאיירים – שנולד כיוזמה של אור רוזנשטיין ותום כהן, בוגרות המחלקות לתקשורת חזותית בוויצו חיפה ובמכון טכנולוגי חולון. השתיים נפגשו בתכנית לאוצרות עיצוב בשנקר, ומתוך חוויות היום־יום שלהן כמעצבות עצמאיות, עלה הרעיון והצורך ליצור מפגש מעמיק לקהילת האיור המקומית.

גולן גפני

בין הסדנאות שיועברו במסגרת אפטרסקול: עינת צרפתי תדבר על על איורים כמספרי סיפורים ומאיירים כמספרי סיפורים: במה שונים סיפורים של מאיירים? מה מניע אותם ומה בא קודם, הסיפור או האיור? ומה המנגנון שמאחורי ספרי מאיירים? גולן גפני יעביר סדנה מעשית בתחום פיתוח פורמטים מודפסים, וידבר על פורמטים מדופדפים שונים, הוצאה לאור עצמית והחלטות חשובות לפני הדפסה. ירון שין (Jewboy) יעביר הרצאה וסדנה מעשית באיור ובאנימציה תוך התמקדות באיור לקולנוע דוקומנטרי ובטכניקת הרוטוסקופינג, וילמד איך לשלב איור בפרויקטים אנימטיביים מגוונים על שלביהם השונים – מתכנון ובניית הפרויקט ועד לטכניקות שונות ושיטות עבודה. חנן קמינסקי יעביר כתת אמן בנושא איור וקולנוע: מעיצוב הדמויות, סטוריבורד, עיצוב רקעים ועד עיצוב שפת הנפשה לדמויות. אילנה זפרן תעביר סדנת קומיקס חתולית שבה יצרו המשתתפים סטריפים על ומאת החיה הפנטסטית והמסתורית הזו. דרך האיורים והסיפורים נחקור סגנונות שונים לאיור חתולים ונבדוק איך מאיירים את אישיותו של החתול ואת הקשר החתולי־אנושי.

עינת צרפתי

אפטרסקול יפעל כחלק ממרכז המבקרים של שבוע האיור באברהם הוסטל, שבו יתקיימו מגוון פעילויות: חברת Wix תקים קיר איור ייחודי שיזמין את הקהל לאייר, לצבוע, לצייר וליצור את העיר שלו; יתקיים מופע מוזיקה עם איור ״חי״ על הבמה של היוצרת דאנה איבגי בשיתוף פעולה חד פעמי עם המאייר ובימאי הקולנוע מיכאל (מיש) רוזנוב; מסיבת שישי בצהרים עם הדיג׳ייז של BPM, פסטיבל האנימציה ״לופ דה לופ״ ומסיבת החלפת ספרי איור, קומיקס, אמנות ועיצוב; ומבחר פרויקטי גמר שאיירו בוגרי המחלקות לתקשורת חזותית לשנת 2017 בפורמטים מיוחדים יוצגו לצד תערוכה קבוצתית בשיתוף הוצאת כנרת־זמורה־דביר לרגל הוצאה עתידית מחודשת של שיר הסיפור הקלאסי מאת מרים ילן שטקליס – ״עת גור נרדם״.

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

  1. אירית

    באיזה תאריך כל זה קורה? ובאיזו עיר? הייתי רוצה להשתתף בסדנאות איור.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden