כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו

לכבוד יום ההולדת ה־13 (!) של פורטפוליו - שהתקיים ב־28 בינואר 2018 - החלטנו שמגיעה לנו מתנה שווה במיוחד: אתר חדש. ואם כבר אתר חדש אז גם כתובת חדשה: prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

הפקולטה לעיצוב של המכון טכנולוגי חולון בסיאול

פורטפוליו News: הפקולטה לעיצוב של המכון טכנולוגי חולון נבחרה לייצג את ישראל באירוע העיצוב הגדול בקוריאה, פסטיבל העיצוב של סיאול, שיפתח ביום חמישי (7.12)

פסטיבל העיצוב הקוריאני שיתקיים בתאריכים 7-11.12, מתקיים מזה 16 שנים ומארח בכל שנה למעלה מ־100,000 אנשי מקצוע וחובבי עיצוב מקומיים ובין־לאומיים. תערוכת הפקולטה לעיצוב של המכון טכנולוגי חולון, HIGH CONTRAST, שתתקיים בפסטיבל, תציג תמונת מצב מגוונת של העיצוב העכשווי בישראל על ידי בחינת הקשר בין מאפייני העיצוב המקומי למציאות הישראלית היום־יומית.

טל בטיט. צילום: רן קושניר

״חיים High contrast – מעצבים High contrast״ מדגיש איתי אהלי, אוצר התערוכה, שמסביר ש״אנו חיים במדינה צעירה עם היסטוריה של אלפי שנים, המאגדת בתוכה ערב רב של לאומים ועדות, דתות, תרבויות ומסורות שונות ומגוונות, המתקיימות זו לצד זו במציאות פוליטית מורכבת. עולם ניגודים עשיר זה מתקיים בכל אספקט מחיי היום־יום ומחלחל אל עולמו של המעצב הישראלי. העיצוב הישראלי משקף את המציאות והאופי הישראלים״.

גם בעבודות שלא עוסקות בהכרח בהקשרים ישראליים, אפשר לגלות מאפיינים, תחומי עניין וסיפורים מקומיים. פרופ׳ דנה אריאלי, דיקאנית הפקולטה לעיצוב, מסבירה בדבריה על מציאות זו ש״הבחירה להתמודד עם סוגיות של זהות, אישית או קולקטיבית היא תמיד תוצאה של נקודת מבט של המעצב. המעצבים הישראלים פועלים בסביבה מתוחה, וגם כשהם מתמודדים ללא הרף עם נושאים של השתלבות בעולם העיצוב העירוני והאוניברסלי, עבודותיהם מושפעות ממציאות המתח, הטראומה והמלחמה״.

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden