כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו

לכבוד יום ההולדת ה־13 (!) של פורטפוליו - שהתקיים ב־28 בינואר 2018 - החלטנו שמגיעה לנו מתנה שווה במיוחד: אתר חדש. ואם כבר אתר חדש אז גם כתובת חדשה: prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

גלריה פריסקופ חוגגת 20 שנות פעילות

פורטפוליו News: תערוכה קבוצתית של 85 יוצרים שתיפתח בגלריה ביום חמישי 28.12 (אוצרת: גלינה ארבלי), ויום עיון בנושא אוצרות עיצוב מקומי שיתקיים במכון טכנולוגי חולון ביום חמישי 15.1, יציינו 20 שנות פעילות לגלריה פריסקופ

גרגורי לרין. צילום: דימה ריינשטיין

״בין לבין״ הינה תערוכה החותמת 20 שנות פעילות מגוונת, ענֵפה וניסיונית בתחומי היצירה השונים הקיימים בארץ. התערוכה פותחת דלת לעשור השלישי לפעילותה של הגלריה, עשור שבו טכנולוגיות וחומרים חדשים משפיעים על השדה הרעיוני והמעשי של היוצרים ופותחים פתח לדיון בדבר העשייה וביטוייה העתידיים.

במסגרת ציון 20 שנות לפעילותה של גלריה פריסקופ הוזמנו 85 יוצרים מתחומים שונים שהציגו בגלריה לאורך השנים להכין עבודה בגודל 20 ס״מ רבועים, כמספר שנות הפעילות של הגלריה, המשקפת את עשייתם ועניינם כיוצרים פעילים בשדה המקומי. העבודות שיוצגו בתערוכה מייצגות את המקום שבו שדה העיצוב נמצא כיום ומשקפות ביטויים של הגלים השונים וכיצד הם משתלבים זה בזה באופנים שונים, לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות, התרבותיות והחברתיות של התקופה.

סטודיו Reddish – נעמה שטיינבוק ועידן פרידמן (צילום: מ״ל)

גלריה פריסקופ הוקמה בינואר 1997 על ידי שרי פארן והיוותה במה לעיצוב מקומי צעיר שנמצא בתנועה מתמדת. דרך התערוכות שהוצגו בה אפשר לראות כיצד התפתחה השפה האסתטית והחזותית הייחודית של העיצוב המקומי ויצרה ניב משלה בתוך שפת העיצוב העולמית. השנה היא חוגגת 20 שנות יצירה, עשייה ופעילות מתמשכת של תערוכות מגוונות שבהן היא הפגישה בין תחומי יצירה שונים כמו עיצוב תעשייתי, קרמיקה, צורפות, דיזיין ארט, אדריכלות, טקסטיל, אופנה, קראפט ועוד.

הגלריה העניקה במה למעצבים מתחומים אלה ואפשרה להם חופש רעיוני ומעשי לבחון את המדיום שבו הם יוצרים ללא לחצים מסחריים. בשל כך האובייקטים שהוצגו בגלריה התקיימו על קו התפר בין עיצוב לבין אמנות, והיוו מראה לתחומי העניין של היוצרים ולשאלות שהעסיקו אותם. לעיתים ערכם השימושי של האוביקטים נשכח לנוכח פיתוח ערכם האסתטי והרעיוני, ועל כן יוצרו כפריטים בודדים או סדרות מצומצמות.

במסגרת התערוכה יתקיים יום עיון ביום חמישי 11.1.18, שיעסוק באוצרות עיצוב בזירה המקומית. הכנס יערך במכון טכנולוגי חולון, בשיתוף המחלקה לעיצוב תעשייתי של הפקולטה לעיצוב.   

נעילה: 15.1.18

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden