כל מה שחשוב ויפה

מיה דבש מונתה לאוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון

פורטפוליו News: אושר פה אחד מינויה של מיה דבש לאוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון. דבש כיהנה בשנה האחרונה כממלאת מקום האוצרת הראשית והתמודדה במכרז פומבי על מינוי הקבע לאיוש התפקיד

מיה דבש. צילום שי בן אפריים

דירקטוריון החברה לפיתוח תיאטרון, מוסיקה, אמנות ומחול בחולון אישר פה אחד את מינויה של מיה דבש לתפקיד האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון, בתום מכרז פומבי שנערך לתפקיד ובהמלצת מנכ״ל החברה והמדיטק, דני וייס.

דבש מכהנת למעלה משנה כממלאת מקום האוצרת הראשית של המוזיאון, במקביל לתפקידה כעורכת התוכן הראשית של המוזיאון מיום הקמתו. בעבר כיהנה כעורכת ראשית בכמה מהוצאות הספרים המובילות בארץ (כינרת, זמורה ביתן ומודן) וכן כעורכת הראשית של מגזין ״בניין ודיור״. במקביל לעבודתה כעורכת, אוצרת וכותבת, לימדה דבש אוצרות וכתיבה במסגרת התואר השני בעיצוב בבצלאל.

דבש היא בעלת תואר ראשון בספרות ותואר שני באמנות ואוצרות, אוניברסיטת בן גוריון, וכן בוגרת לימודי תעודה בעריכה באוניברסיטת בר אילן ולימודי עיתונות באוניברסיטת סינגפור.

מיה דבש מסרה: ״אני שמחה וגאה להמשיך בדרך בה התחלתי עם קבלת המינוי הזמני ומוקירה תודה לדירקטוריון ולמנכ״ל דני וייס על הבעת האמון בי. התקופה האחרונה הייתה ללא ספק אינטנסיבית ומאתגרת ותרמה רבות לאופן בו אני תופסת היום את תפקידו של המוזיאון במרחב הציבורי והפוליטי בו אנו חיים. יחד עם הצוות המקצועי והמסור של המוזיאון והמדיטק נמשיך להציג תערוכות שימקמו את עולם העיצוב בהקשר תרבותי רחב ככל האפשר ויעמיקו תוך כדי כך את השיח סביבו״.

דני וייס, מנכ״ל המדיטק: ״מוזיאון העיצוב חולון נחשב לאחד המובילים בעולם, והוא ראוי להנהגה אמנותית ומקצועית מן המעלה הראשונה. לאורך שנותיה כעורכת התוכן ואוצרת תערוכות במוזיאון, ובעיקר בתקופה שבה כיהנה כממלאת מקום האוצרת הראשית, הוכיחה עצמה מיה כראויה לתפקיד. ההצלחות של התערוכות שעליהן היתה מופקדת, ובכללן ההצלחה הגדולה של התערוכה הנוכחית ׳ז׳ה טם, רונית אלקבץ׳ מראות זאת״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden