כל מה שחשוב ויפה

דלית מתתיהו מונתה לאוצרת בכירה לאמנות ישראלית במוזיאון תל אביב

פורטפוליו News: דלית מתתיהו מונתה לתפקיד אוצרת בכירה לאמנות ישראלית במוזיאון תל אביב. תחליף בתפקיד את האוצרת הוותיקה אלן גינתון, שתפרוש לגמלאות

דלית מתתיהו, צילום: תומר אפלבאום, מוזיאון תל אביב

מוזיאון תל אביב הודיע על מינויה של דלית מתתיהו לתפקיד אוצרת בכירה לאמנות ישראלית. מתתיהו תיכנס לנעליה הגדולות של אלן גינתון, שכיהנה כאוצרת בכירה לאמנות ישראלית במוזיאון משנת 1987. המינוי יכנס לתוקפו מחודש מאי, עם פרישתה של גינתון לגמלאות.

מתתיהו, ילידת ירושלים, 1969, היא בוגרת המדרשה לאמנות ולימודי תואר שני בחוג לספרות עברית באוניברסיטת חיפה. כאמנית פעילה זכתה ב״1997 בפרס האמן הצעיר. משנת 2010 שמשה כאוצרת מִשנה במחלקה לרישום והדפס במוזיאון תל אביב. במסגרת זו אצרה בין השאר את התערוכות: מובי דיק (2013), אובייקטיב – יוזף אלברס, אורן הופמן (2014), התלוש (2016) ותערוכתה של יפעת בצלאל – תהלה, שנפתחה לאחרונה. מתתיהו פרסמה מאמרים רבים בנושאי אמנות ישראלית ובינלאומית בכתבי עת ובקטלוגים.

מתתיהו מסרה שהיא ״שמחה, דרוכה ונרגשת לקחת חלק בתהליכי הניסוח והחשיבה הנוגעים לאמנות הישראלית ולמקומו של המוזיאון כאכסניה לאמנים והוגים כשותפים לתהליכים אלו. מאמינה בכוחה של קהילת האמנות בעבר ובהווה לחולל דיאלוג שראשיתו ״הערכת עצמנו״ והמשכו עשייה״.

סוזן לנדאו, מנכ״לית המוזיאון בירכה על הבחירה במתתיהו, ״אוצרת בעלת מטען אינטלקטואלי, עומק ומקוריות ראיה, תכונות שבלטו בתערוכות שאצרה במוזיאון״.

דורון רבינא האוצר הראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות: ״הבחירה בדלית היא הבטחה לפסיעה בנתיבים לא סלולים ולמבטים לא צפויים על האמנות הישראלית. לדלית זיקה נפשית חזקה אל המילה הכתובה ותפיסות מקוריות ביחס לניראה. כל אלה יאפשרו מגע טרי אחראי ונועז של המוזיאון עם האמנות הישראלית״.

האוצרת לאמנות ישראלית אלן גינתון: ״מברכת על הבחירה באוצרת כותבת, מעמיקת חקר ורגישה, התופסת את הטקסט כלב וכמנוע העיסוק האוצרותי״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden