כל מה שחשוב ויפה

הצד הגברי של דורין פרנקפורט

אחרי שנים של הפסקה דורין פרקנפורט חוזרת לעצב בגדים לגברים. על ההחלטה (״זו חשיבה מאוד לא מסחרית״), על הטריגר (״החנות המקוונת נטעה בי אומץ״) ועל העיצוב (״אלה הבגדים שצריך אבל איכשהו נורא קשה למצוא אותם״)

״זו חשיבה מאוד מאוד לא מסחרית״, מכריזה המעצבת דורין פרנקפורט על הפרויקט שהשיקה השבוע – קולקציה חדשה לגברים. זו לא הפעם הראשונה שפרנקפורט מעצבת לגברים: אלה ליוו אותה לאורך רוב הקריירה שלה – כולל רגעים בלתי נשכחים כמו החליפה של שלום חנוך על עטיפת האלבום חתונה לבנה או ליאור מילר כדוגמן – אך ב־2011 החליטה לחדול מכך. הסיבות היו קשורות לתנאי השוק כמו גם לתנאי הייצור – הקושי לתפור בישראל בגדים מחויטים לגברים.

קולקציית הגברים החדשה לא באה בהפתעה. בשיחות עם פרנקפורט בשנה החולפת היא ביטאה מספר פעמים רצון לחזור ולעצב לגברים (״אני מתה על מחוייטים!״). בתחילה חשבה ליצור שיתוף פעולה עם גורם נוסף, אך לבסוף החליטה להשלים את המהלך לבד. ״מאחר שלא מצאתי שיתוף פעולה, זה היה או לוותר או לנסות״, היא מספרת. ״אני לא מבטיחה שזה יצליח אבל רציתי לחזור לנסות. פחדתי מההשקעה, חשבתי שאנחנו חיים בזמן משוגע, אבל אז אמרתי – תנסי, מה כבר יכול לקרות? במקרה הגרוע לאנשים שאוהבים את הבגדים האלה יהיו הבגדים האלה״.

חולצה 550 ש״ח; מכנסיים 450 ש״ח

חולצה ארוכה 355 ש״ח; מכנסיים 450 ש״ח

ג׳קט ג׳נס 585 ש״ח; עליונית שחורה 440 ש״ח; חולצה 550 ש״ח; מכנסיים 450 ש״ח

לדברי פרנקפורט, מה שדחף אותה היה ההצלחה הגדולה של קו האביזרים שהשיקה לפני כשנתיים. ״אני מתייחסת להכול כבונוס וכהפתעה. מבחינתי הצלחת תיקים שפיתחנו היא הפתעה; הנעליים – גם הן הפתעה. לכן אמרנו ׳בואו נחזור לגברים ונראה אולי תהיה הפתעה גם פה׳. מצד שני אני גם מודה שאחד הדברים שנתן לי אומץ זה שחנות האון־ליין עובדת״, היא אומרת על החנות המקוונת שפתחה מוקדם יותר השנה. ״אני מודה שלקח לי זמן להגיע למכירות מקוונות; לא חשבתי שזה יעבוד. לא יודעת מה חשבתי, אבל זה מצליח הרבה מעל למצופה. בכלל, ברגע שאני משוחררת מעניין של חנות פיזית לגברים זה משחרר״.

הקולקציה הנוכחית לגברים מונה כ־25 עיצובים והיא כוללת פריטי לבוש אבל גם אביזרים כמו כובעי לבד, צעיפים ואפילו נעליים שמתוכננות לאביב הקרוב. ״ניסיתי לבנות איזו מיני־מלתחה שיש בה פריטים הכרחיים, על גבול המוכרים, אבל עם טוויסט של פרופורציה, של חומר, שהנראות שלהם על הגוף מאוד שונה מהבנאלי. לקחתי את הדי.אן.איי המוכר של בגדי הגברים שלי ובנינו את כל הגזרות מחדש. אלה הבגדים שצריך אבל איכשהו נורא קשה למצוא אותם״.

״אין לי מושג; אין לי תשובה; באמת שאין לי תשובה״, היא אומרת בתשובה לשאלה האם זה קו קבוע. ״אני מפנטזת שזה יעבוד אבל זה מאוד מאוד תלוי בלקוחות. זה לא תלוי בי. מה שכן, הצלחנו לעשות את זה כאן. להגיד שזה בא בקלות – ממש לא, אבל הנה זה פה. בהתחלה אמרנו נייצר את זה בחו״ל, איפה שאפשר לעשות בגדים מחויטים, כי המפעל שלי בתל אביב בנוי לבגדי נשים. נסענו בשביל למצוא ספקים ואז עצרתי את זה״, אומרת המעצבת שחרטה על דגלה ייצור מקומי. ״לא הייתי מוכנה. זה היה נראה לי כמו בגידה, ולכן התחלנו מההתחלה. זה היה תהליך מאוד ארוך. אתה צריך להבין: זה לא יוניסקס בשום צורה שהיא. אלו גזרות שנועדו לגברים, אלה ממש בגדים שמיועדים לבנים, ולנשים שאוהבות ללבוש בגדי גברים״.

דורין פרנקפורט MEN. להשיג בחנות המקוונת ובדיזנגוף 164, תל אביב.

חולצה ארוכה 255 ש״ח; מכנסיים 450 ש״ח

ג׳קט ג׳ינס 585 ש״ח; חולצה 550 ש״ח; מכנסיים 450 ש״ח

מכנסיים 450 ש״ח

אפוד 585 ש״ח; חולצה ארוכה 355 ש״ח; מכנסיים 450 ש״ח

מעיל 930 ש״ח; מכנסיים 550 ש״ח

חולצה 550 ש״ח; מכנסיים 450 ש״ח

ג׳קט ג׳ינס 585 ש״ח; מכנסיים 550 ש״ח

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden