כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו

לכבוד יום ההולדת ה־13 (!) של פורטפוליו - שהתקיים בחודש ינואר - החלטנו שמגיעה לנו מתנה שווה במיוחד: אתר חדש. ואם כבר אתר חדש אז גם כתובת חדשה: prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

מעבר לחומר: סדרת ההרצאות השנתית של בית בנימיני לשנת 2018

פורטפוליו Promotion: ״מעבר לחומר״, סדרת ההרצאות השנתית של בית בנימיני לשנת 2018, תיפתח ביום שישי (5.1) עם המעצבת והאוצרת ענת ספרן והמעצב ניל ננר, שיספרו על יוזמות גדולות, קצוות וגבולות

סדרת ההרצאות השנתית של בית בנימיני מתקיימת אחת לחודש במפגש של שעתיים עם מרצים שונים במגוון נושאים מעניינים ומעשירים: חיבורים בין קראפט, עיצוב ואמנות, מה בין ייצור סדרות קטנות לייצור המוני, אופן הצגת אוביקט – פיזית ווירטואלית, תהליכי אוצרות מסקרנים בחללים לא שיגרתים, פלטפורמות שיווק שונות ועכשוויות של אובייקטים שימושיים/ לא שימושיים ועוד. במהלך ההרצאות יועלו שאלות העולות כחלק בלתי נפרד מתהליכי יצירה, ייחשפו חומרי גלם מעניינים וטכניקות עבודה מרתקות, וייבחנו נקודות מפגש בין דיסציפלינות שונות – הזדמנות להתחבר לעולמות רגשיים ואינטלקטואלים ממקורות שונים ולהיחשף לדרכי עשייה מגוונות ולדרכי התבוננות שונות בעולם היצירה.

ניל ננר (בשיתוף אביחי מזרחי). צילום: ליאוניד פדרול

יוזמות גדולות, קצוות וגבולות
שישי 5.1.18 בשעה 10:30

10:30 > פורמטים ופלטפורמות בעיצוב > בעידן של עודף מידע,  גודש יצרני והצפה ויזואלית, הצורך בהמצאה של פורמטים ופלטפורמות ברורות ליצירה ותצוגה גדול מתמיד. פורמט נכון מייצר איזון בין מגבלה וחופש ומאפשר יצירה חדשה וממוקדת בעבור היוצר, וכן משמש ככלי אפקטיבי לתקשורת עם הקהל. בהרצאה תספר ענת ספרן – מעצבת, אוצרת ומנהלת אמנותית – על לידתם של פורמטים כמו הפצ׳ה קוצ׳ה, הרפסודה, שבוע העיצוב ואחרים ככלים יצירתיים לעשייה ולמפגש.

11:30 > דה סטודיו > הרצאתו של ניל ננר תתמקד באופן מפוזר על המינימום והמקסימום שאפשר לקיים בסטודיו לעיצוב; על קצוות וגבולות. ננר הוא מעצב, בעל תואר שני מהמחלקה לעיצוב תעשייתי באקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל. מרצה בשנקר, בטכניון ובמכון טכנולוגי חולון, מרצה אורח בהדסה, באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת CUT בצ׳נגדו, סין.

  • המפגשים מיועדים לקהל הרחב. עלות כניסה: 50 שקל
  • הרשמה מראש 03-5182257 או benyaminiccc@gmail.com

מתוך שבוע העיצוב ירושלים. צילום: דור קדמי

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden