כל מה שחשוב ויפה

קול קורא: שבוע האיור 2018

עיריית תל־אביב – יפו בשיתוף ״פורטפוליו״, יקיימו ב־15–24 בנובמבר 2018 את שבוע האיור החמישי במסגרת אירועי ״אוהבים אמנות. עושים איור״. מוסדות, מאיירים והתארגנויות עצמאיות מוזמנים להגיש הצעה לתערוכות ופעילויות בשבוע האיור, בגלריות, במרכז המבקרים ובמרחב הציבורי

עיריית תל־אביב–יפו בשיתוף ״פורטפוליו״, תקיים את שבוע האיור החמישי בתאריכים 15–24 בנובמבר 2018, במסגרת אירועי ״אוהבים אמנות. עושים איור״. אירועי שבוע האיור מוקדשים לאיור ישראלי מקורי ונותנים בימה למאות מאיירים מקומיים – ותיקים, צעירים ובעלי שם עולמי. במהלך עשרה ימים ושני סופי שבוע, הקהל הרחב יוזמן לעשרות תערוכות, סדנאות, מפגשי מאיירים, חנויות פופ־אפ ועוד – שייפתחו במקביל בכל קצוות העיר, ובמרביתם הכניסה היא ללא תשלום.

בשבוע האיור שנערך ב־2017 הוצגו 60 תערוכות במקביל בגלריות, במוסדות תרבות, במוזאונים, במקומות בילוי ובמרחב הציבורי: נמל יפו, יפו העתיקה, שוק הפשפשים, קריית המלאכה, שדרות רוטשילד, אברהם הוסטל, בית הצעירים במזא״ה 9, בית האמנים, מרכז קהילתי דב הוז, מוזאון ארץ ישראל ועוד. 20 אלף מפות שפירטו את פריסת האירועים חולקו ברחבי העיר, האירוע פורסם במדיות השונות וזכה לחשיפה נרחבת באמצעי התקשורת וברשתות החברתיות.

בשנה שעברה נפתח לראשונה מרכז המבקרים של שבוע האיור, שבמסגרתו התקיימו מגוון פעילויות: קיר איור ייחודי, מופע מוזיקה עם איור ״חי״, מסיבת שישי בצהרים, שתי תערוכות ו״אפטרסקול״, בית ספר פופ־אפ למאיירים שקיים סדנאות וכיתות אמן על ידי מיטב המרצים והמאיירים בארץ.

תדמית שבוע האיור 2017. איור: איתן אלוא, סטודיו Monkey Business

כבכל שנה, גם השנה בכוונתנו לתת הזדמנות להתארגנויות עצמאיות ולהציג בעיקר עבודות חדשות שהוכנו במיוחד לשבוע האיור. בנוסף לכך, גם השנה בכוונתנו לפתוח מרכז מבקרים, אולם מיקומו עדיין לא נקבע. נשמח לקבל הצעות ל:

  • תערוכות במסגרת שבוע האיור
  • פעילויות לקהל הרחב ופעילויות במרחב הציבורי (חוצות) במסגרת שבוע האיור, בכל רחבי העיר
  • פעילויות שיתקיימו במרכז המבקרים
  • פעילויות ותערוכות המיועדות למשפחות ולילדים

על כל מי שמעוניין להציג תערוכה בשבוע האיור ליזום תערוכה או להיות חלק מגופים שמציגים כמו אקדמיות לעיצוב, גלריות שיתופיות, מוזאונים וכן הלאה (בשלב זה שבוע האיור לא יוזם תערוכה שאפשר לשלוח לה עבודות). הפקת הפעילות של כל התארגנות או גוף היא באחריותם הבלעדית, ועליהם להקצות את המשאבים הנדרשים לשם הוצאתה לפועל, לרבות הסדרי ביטוח בעבור החומרים המוצגים ולטובת המבקרים בתערוכה (צד ג׳).

כדי לקחת חלק בשבוע האיור – להציג תערוכה או לקיים פעילות מיוחדת במסגרתו – יש להעביר הצעה שתכלול כמה משפטים אודות התערוכה או הפעילות, זהות המארגנים והמשתתפים, היכן היא עתידה להתקיים וכן הלאה, עד 1 באפריל 2018.

לשאלות, להבהרות, להצעות, להארות ולהערות, ולשליחת הצעות לפעילויות ולתערוכות בשבוע האיור, אפשר לפנות ליובל סער, היזם והאוצר הראשי של שבוע האיור ולעידית שילוח, מנהלת הפרויקט, בדוא״ל [email protected]

בהצלחה!

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden