כל מה שחשוב ויפה
ד״ר ליאת לביא. צילום: מ״ל

ליאת לביא מונתה לעמוד בראש התכנית לתואר שני בתקשורת חזותית בבצלאל

פורטפוליו News: הוועד המנהל של בצלאל אישר את בחירתה של ד״ר ליאת לביא לראש התכנית לתואר שני בתקשורת חזותית בבצלאל. לביא תחליף בתפקיד את ראש התכנית בפועל ענת קציר

הוועד המנהל של בצלאל אישר את הבחירה של ועדת האיתור של האקדמיה בד״ר ליאת לביא לתפקיד ראש המחלקה לתואר שני בתקשורת חזותית. לביא היא בוגרת המחלקה לאמנות בבצלאל, חוקרת ומרצה במחלקה לתרבות חזותית וחומרית בבצלאל. המחקר שלה עוסק בהבטים פילוסופיים של המרחב החזותי ושל המרחב התרבותי והטכנולוגי ובוחן, בין היתר, שאלות פילוסופיות המתעוררות בהקשר של ישומי בינה מלאכותית וסוגיות אתיות הכרוכות בעיצוב רובוטים.

את לימודי התואר השני והשלישי עשתה במחלקה לפרשנות ותרבות באוניברסיטת בר אילן, שם שימשה חוקרת פוסט דוקטורט ומרצה במחלקה לפילוסופיה. בנוסף היא אוחזת גם בתארים ראשונים במשפטים וכלכלה (אונ׳ ת״א, 2002-2003). במסגרת פעילותה בשדה התרבות החזותית כתבה טקסטים רבים לתערוכות וקטלוגים וניהלה את מכון שפילמן לצילום. מחקריה בתחום הפילוסופיה והטכנולוגיה הוצגו במסגרות בין־לאומיות רבות.

״אנחנו עדים בעשורים האחרונים לשינויים מהותיים במרחב התרבותי והטכנולוגי, הנוגעים לא רק להופעתן של טכנולוגיות חדשות, אלא גם להתפשטות ולהתעצמות של המרחב החזותי ושל מרחב ההזדמנויות הנפתח בפני מעצבות ומעצבים״, אומרת לביא בתגובה למינוי. ״הולכת ומתחזקת ההכרה בסל היכולות הייחודי של המעצבים ובעוצמה הציבורית והכלכלית של היצירתיות והחדשנות שהם מביאים איתם לכל סביבה שבה הם פועלים.

״התכנית לתואר שני בתקשורת חזותית נותנת למעצבות ומעצבים מעולים, שמעוניינים לפעול כסוכני שינוי במרחבים החברתיים והטכנולוגיים החדשים שנפרשים בפנינו, את ההזדמנות להעמיק את המומחיות שלהם ולפתח את הפרקטיקה שלהם בסביבה שמעודדת סקרנות, חשיבה ביקורתית, יצירתיות ויוזמה. לא פחות חשוב מכך, היא מאפשרת להם לקיים מחקר יוצר תוך דיאלוג מתמיד עם המרחבים האקטואליים שבהם מעצבים פועלים״.

ועדת האיתור כללה את נשיא בצלאל – פרופ׳ עדי שטרן, הרקטור – ד״ר יובל קרניאל, רוני גילת בהרב, ארז גביש, פרופ׳ חנן דה לנגה, ד״ר רומי מיקולינסקי ושרי ארנון. רקטור בצלאל, ד״ר יובל קרניאל, ברך על המינוי ומסר: ״אנו מאחלים לליאת הצלחה ונפעל במשותף כדי להעשיר ולחזק את התכנית החשובה הזאת שהיא תכנית ייחודית, חדשנית וראשונה מסוגה בארץ. התכנית מהווה חממה לטיפוח פרויקטים יצירתיים של בוגרים בעלי ניסיון בתחום התקשורת החזותית ונהנית מסגל מרצות ומרצים מנוסים ואיכותיים במיוחד. אני בטוח שהמבט הרחב, הטכנולוגי, הפילוסופי, התרבותי והרב תחומי של ליאת יצעיד קדימה את התכנית״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

4 תגובות על הכתבה

 1. אורי

  התוכנית הזו זה אחד הדברים היותר גרועים שיצאו מבצלאל בשנים האחרונות. לא מבין למה אדם בעל שכל ירצה להעמיד את עצמו בראשה.

  1. אסף

   אורי, על מה אתה מדבר?

 2. על.בר.אלנה

  מזל טוב על קבלת התפקיד ובהצלחה! אוהבת את ליאת ומעריכה על נתינה ועשיה מהלב ובגובה העיניים גישה מדהימה לסטודנטים ועזרה בלתי ניתנת לתיאור בהצלחת תערוכות הגמר שלנו במחלקה לאמנות.

 3. בוריס שץ

  רק שאין לה שום קשר לתקשורת חזותית…

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden