כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

ברוק די דונטו

קול קורא לפסטיבל הצילום 2019

קול קורא: פסטיבל הצילום PHOTO IS:RAEL מזמין אמנים להגיש הצעה להשתתפות בפסטיבל הצילום השביעי, שיתקיים בתל אביב בנובמבר 2019

קול קורא: פסטיבל הצילום PHOTO IS:RAEL מזמין אמנים להגיש הצעה להשתתפות בתערוכת הנושא ולפרויקטים מיוחדים, שיוצגו בפסטיבל הצילום ה־7, שיתקיים בתל אביב, בנובמבר 2019. פסטיבל הצילום הוא הבין־לאומי הפך זה מכבר למוסד תרבות מוכר וידוע, המקבל בשעריו מדי שנה עשרות אלפי מבקרים. במשך שבועיים מוצגות עבודות של למעלה מ־200 צלמים ישראלים ובין־לאומיים מובילים, במסגרת תערוכות מגוונות, סביב תמה מרכזית ופרויקטים שונים.

נושא הפסטיבל השנה הוא פנטזיה – בין מציאות לדמיון. בהשראת אמרתו של הפסיכולוג קארל יונג: ״מקור כל מעשי האדם הם בפנטזיה יצירתית. אם כך איזו זכות יש לנו לזלזל בדמיון״. בפסטיבל הקרוב ננסה לבחון את המונח פנטזיה ממגוון זוויות ולייצגו באמנות בדרכים שונות. הפנטזיה יכולה להיתפס כאשליה, כדבר שהוא כל כולו פרי הדמיון ובלתי ניתן להשגה. מצד שני, פנטזיה הוא דבר שאנו שואפים אליו, חולמים עליו, ופועלים בכל כוחנו כדי להשיגו. הפנטזיה היא חלק מהיום־יום שלנו, בין אם בדמיון שלנו או בפעולות שאנו עושים.

מיכל חלבין

גבריאלה גייזר

המילה פנטזיה לקוחה מהשפה היוונית, שם פירושה ״דימוי נפשי״. בפסיכולוגיה הפנטזיה היא יציר דמיון (מודע או לא מודע) הנותן ביטוי למאוויים, לתקוות, לחרדות או לפחדים שלנו. בעולם הספרות והקולנוע היא מיוצגת לרוב על ידי תופעות ויצורים שמחוץ להתנסות האנושית היומיומית. רבים מסיפורי הפנטזיה, אם כי בפירוש לא כולם, עוסקים במפגש בין בני אדם ״רגילים״ לבין עולם על־טבעי.

יצירת אמנות פנטסטית יכולה להיות קשורה ביחסי האמן עם היצירה שלו, או עם המדיום בו הוא פועל. היא יכולה להיות מורכבת משילוב של אלמנטים שלפי חוקי ההיגיון לא אמורים להשתלב יחדיו. היא יכולה לתאר כמיהה לדבר מה – בין אם בעולמות האינטימיים, החברתיים או הפוליטיים. היא יכולה לתעד מטרה שאנו רוצים להשיג, או מצב של חלום בהקיץ. מה היא פנטזיה בשבילכם? מה היא הפנטזיה שלכם? האם אתם רוצים להשיגה? או האם עדיף להשאירה בלתי מושגת? כיצד היא באה לידי ביטוי באמנות שלכם?

אמנים העוסקים בתחום הצילום, וידיאו, פרפורמנס ואמנים בינתחומיים, מכל העולם ובשלבים שונים של הקריירה, מוזמנים לשלוח הצעות לעבודות קיימות או רעיונות לעבודות בנושא.

ועדה של מומחים בתחומי האמנות השונים תבחן את ההצעות ותבחר את האמנים המציגים. 25 אמנים ייבחרו להציג את עבודותיהם בתערוכת הנושא של הפסטיבל או כפרויקטים מיוחדים בפסטיבל. בנוסף יזכו האמנים הנבחרים לפרסום באתר ובקטלוג הפסטיבל. גופי עבודות של 50 אמנים נוספים יוצגו בערב הקרנות מיוחד במהלך הפסטיבל מול קהל מקצועי. האמן שייבחר כחביב השופטים יזכה באירוח בתל אביב במהלך הפסטיבל.

המועד האחרון להגשה 22.5.2019. דמי השתתפות בסך 55 שקל כוללים דמי רישום וכניסה חד פעמית לפסטיבל הצילום לכל האמנים המגישים. PHOTO IS:RAEL הינו ארגון ללא מטרת רווח הפועל ליצירת דיאלוג והפניית זרקור אל נושאים אמנותיים וחברתיים באמצעות שפת הצילום.

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden