כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

שגית זלוף נמיר. צילום: גיל לוין

מה קורה // שגית זלוף נמיר

שגית זלוף נמיר מציגה בגלריה מנשר בתערוכה ״חג׳יבדה״ (כינוי בעירקית לנשיקת מרנג) עבודות שמהוות בעבורה ״חג׳יבדות״, ״מושאי התשוקה האסורה שיש להצניע, להסתיר, כמו את היצר שצריך לכבוש על מנת להיות אם טובה, אישה מסורה, בת הגונה״

מי?

שגית זלוף נמיר, 41, גרה בכפר סבא.
אתר / פייסבוק

סטטוס זוגי?

פרודה.

מה בצלחת?

הכל, כמה שיותר גלם וכמה שפחות מעובד.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

העבודות מוצגות בגלריה מנשר (דוד חכמי 18, עד 20.6) בתערוכה ״חג׳יבדה״, כינוי בעירקית לנשיקת מרנג (עוגייה) שאמי ז״ל נהגה להסתיר מאיתנו ב״מחבוא המתוקים״ שלה. אלו עבודות וידאו וסטילס שנובעות, כמו תמיד, מתוך החיים עצמם. המצלמה היא כלי שמאפשר לי ריחוק והתבוננות על אותם חיים, ודרכה אני חוקרת את הזהות שלי ואת מושאי התשוקה שלי באמצעות הגוף שלי, של ילדיי ושל האוביקטים שאותם אני בונה.

העבודות בתערוכה מהוות בעבורי מעין ״חג׳יבדות״, ביטוי של משמעת חיצונית, הדורשת לכבוש את היצר והתשוקה, לכלוא אותם במבנים האסתטיים של הדימויים, שהינם בלתי נגישים ובלתי מושגים, ובכך הופכים נחשקים אף יותר. אלו מושאי התשוקה האסורה אותה יש להצניע, להסתיר, כמו את היצר שצריך לכבוש על מנת להיות אם טובה, אישה מסורה, בת הגונה.

אני מציגה מ־2004 וזו תערוכת היחיד התשיעית שלי, כשאפשר לראות קשר אבולוציוני בין עבודה לעבודה מאז ועד היום. כל דימוי שמוצג היום הינו התפתחות של דימוי שהוצג בעבר, וכך אני יוצרת מעין מערכת שפתית פנימית של עבודות. אני אוהבת לחשוב עליהן כעל דור חדש שנולד למשפחה: יש דמיון לדורות הקודמים, אבל תמיד עם תקווה לחידוש ושיפור :).

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

רוברט פרנק. זוכרת שהפתיע אותי לראות עד כמה פשוט ורגיל הוא הצטייר לי. בכלל, הפער בין האייקון למפגש עם האדם עצמו מפתיע אותי כל פעם מחדש. חוץ מבמקרה של ניק קייב: שם אין שום פער.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

אין לי פרויקטים, אלא עבודה מתמשכת. אי לכך החלום שלי הוא להמשיך ליצור ולממן את הפקת העבודות שלי, באיזה גודל ועל איזה נייר שבא לי.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

יש לי חולשה לטי־שירטס עם עבודות צילום מקוריות. האחרונה שקניתי היא טי שירט לבנה עם הדפס צילום הנוצות בקליע של הצלם יובל חן.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת hi@prtfl.co.il
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

x סגירה

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden