כל מה שחשוב ויפה
עדי נס, ללא כותרת, מתוך התערוכה

מוזיאון אשדוד מארח שיח על זכויות יוצרים באמנות הישראלית

פורטפוליו News: זכויות יוצרים, ניכוס והעתקה יעמדו במרכזו של אירוע נעילת התערוכה ״גוף ראשון, יחיד: גברויות באמנות הישראלית״ במוזיאון אשדוד, שם מוצג ״מוטי״ של אייל אסולין

ביום שישי הקרוב, 29.11 בשעה 10:30, יתקיים במוזיאון אשדוד לאמנות אירוע השקת קטלוג ונעילת התערוכה ״גוף ראשון, יחיד: גברויות באמנות הישראלית״, בה מוצג בין היתר פסלו של אייל אסולין ״מוטי״, שהתכתבותו האמנותית עם הפסל האייקוני ״נמרוד״ של יצחק דנציגר עורר את כעסם של יורשי דנציגר. בעקבות הדיון הסוער שהתעורר לאחרונה בנושא, יוקדש האירוע לדיון בנושא זכויות יוצרים באמנות, שייבחן מושגים כמו השראה, ניכוס, העתקה, זיוף וציטוט; ולעיון משפטי בחוק זכויות יוצרים, ביחס לשדה האמנות העכשווי.

במסגרת האירוע, הרצאתו של דורון לוריא, לשעבר אוצר בכיר ורסטורטור ראשי במוזיאון תל אביב לאמנות, תעסוק באותנטיות באמנות ותדון במושגים כמו השראה, העתקה, ציטוט, מחווה, ניכוס וזיוף באמנות. הרצאתה של עו״ד נורית אשר פניג, המתמחה בסוגיות משפטיות של עולם האמנות והתרבות ומייעצת ומלווה את איגוד המוזיאונים בישראל ואת איגוד האמנים הפלסטיים (וכן את אייל אסולין במחלוקת מול יורשי דנציגר), תעסוק בהיבטים המשפטיים של חוק זכויות יוצרים ביחס לשדה האמנות הפלסטית העכשווי.

אייל אסולין

ראובן קופרמן. צילום: רן ארדה

באירוע יושק קטלוג התערוכה ״גוף ראשון, יחיד: גברויות באמנות הישראלית״, שהתמקדה בפניה של הגבריות הישראלית, כפי שהיא משתקפת באמנות המקומית לאורך השנים. התערוכה שאצרו יובל ביטון ורוני כהן־בנימיני, קיבצה מגוון רחב של עבודות מתחילת המאה ה-20 ועד ימינו, רבות מהן מכוננות ורבות השפעה, בניסיון להאיר מופעים וייצוגים של גבריות ישראלית מנקודת המבט של שיח הזהויות והמגדר העכשווי. זאת, בשאיפה לסמן את הגבריוּת הישראלית כ״זהות״ מובנית ומובחנת.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

בתערוכה מוצגות עבודותיהם של אמנים מקומיים מתקופות שונות, שמעוררות שיח מעמיק על החוויה הגברית לגווניה ועל ביטוייה באמנות. משתתפי התערוכה: אבשלום, אסף אבוטבול, שי איגנץ, אייל אסולין, נפתלי בזם, גיא בן נר, יאיר ברק, גיא גולדשטיין, גדעון גכטמן, דוד גינתון, עצמון גנור, משה גרשוני, אורי גרשוני, יצחק דנציגר, מיכאל דרוקס, ניר הוד, גל וינשטיין, גיא זגורסקי, בועז טל, ארז ישראלי, אורי ליפשיץ, משה מוקדי, עופר ללוש, חיים מאור, דודו מזח, מוטי מזרחי, אריק מירנדה, עוז מלול, עדי נס, סשה סרבר, דוד עדיקא, אלי פטל, תמיר צדוק, ראובן קופרמן, אורי קצנשטיין, אבי קריספין, דורון רבינא, ראובן רובין, פיליפ רנצר, הנרי שלזניאק, שמחה שירמן, יחיאל שמי, יגאל תומרקין.

האירוע יתקיים ביום שישי ה־29.11 בשעה 10:30, ההשתתפות ללא תשלום.

גל ויינשטיין. צילום: אלעד שריג

משה מוקדי. צילום: מוזיאון אשדוד

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden