כל מה שחשוב ויפה
שיזף רפאלי,יולי תמיר, אורית אפרתי וצבי ימיני. צילום: אחיקם בן יוסף

פרופסור שיזף רפאלי נבחר לנשיא שנקר

פורטפוליו News: חבר הנאמנים של שנקר אישר את המלצות הוועד המנהל וועדת האיתור על מינויו של פרופ׳ שיזף רפאלי לנשיא שנקר. פרופסור רפאלי יכנס לתפקיד בחודש אפריל ויחליף את פרופסור יולי תמיר, ששימשה כנשיאת שנקר בעשר השנים האחרונות

פרופסור שיזף רפאלי, שנבחר לנשיא שנקר, הוא ראש מעבדת האינטרנט באוניברסיטת חיפה ועמית מחקר בכיר ב״מוסד שמואל נאמן למחקר מדיניות לאומית בטכניון״. הוא עמד בראש בית הספר למוסמכים בניהול באוניברסיטת חיפה במשך שתי קדנציות, שם הוביל את החוג למנהל עסקים והיה בין מקימי החוגים לניהול מידע וידע ולניהול משאבי טבע וסביבה. 

רפאלי, בן 65, שנולד בקיבוץ מעגן מיכאל ולמד בבית הספר הריאלי בחיפה, הוא נכדו של ראש הממשלה המנוח לוי אשכול. הוא עמד בראש הקמת הפקולטה לניהול באוניברסיטת חיפה, וקודם לכן עמד בראש ההתמחות במערכות מידע באוניברסיטה העברית. את תואר ה־PhD שלו קיבל מאוניברסיטת סטנפורד, והוא נושא בתארי הצטיינות מטעם אוניברסיטת חיפה והאוניברסיטה של אוהיו בארצות הברית. הוא חוקר את תהליך התיכון (Design Process), השימוש וההשלכות של מערכות תקשורת מקוונות, ומתעניין בפנים הניהוליים, חינוכיים, חברתיים, עסקיים ופוליטיים של מערכות מידע, אוריינות, הזדמנויות ופערים דיגיטליים. 

״התפקיד הזה, והאתגרים שהוא מכיל, מרגשים אותי״, אמר שיזף בתגובה למינוי. ״שנקר היא מוקד מצוינות ויצירתיות, והנושאים שבהם עוסקים בשנקר – הנדסה ועיצוב, אמנות וניהול – נמצאים בליבת העיסוקים של העתיד. אני אסיר תודה על ההזדמנות להיות מעורב בהכשרה, במחקר ובפיתוח תחומים אלה ומקווה לתרום להמשך ההישגים של קודמי״. 

״אני בטוחה ששיזף הוא האיש הנכון להצעיד את שנקר לשיאים חדשים״, אמרה תמיר בתגובה למינוי. ״אין לי ספק שתחומי העניין המגוונים של פרופ׳ רפאלי והניסיון האקדמי העשיר שלו יאפשרו לו לקדם תכנים ותוכניות בינתחומיות ולהפוך את שנקר למוקד ידע ישראלי ובינלאומי בתחומים שנושקים לעיצוב, טכנולוגיה, ניהול והנדסה״.

יושבת ראש חבר הנאמנים של שנקר, אורית אפרתי, בירכה את רפאלי, איחלה לו הצלחה בתפקידו החדש והודתה לתמיר על תקופת כהונתה בשנקר. צבי ימיני, יו״ר הוועד המנהל, בירך וציין ש״רפאלי ניחן בתכונות מנהיגות מוכחות וכן יכולות אקדמיות מהשורה הראשונה. שיזף הוא מומחה עולמי בתחום הרשתות, שיוביל את שנקר לשילוב בין הנדסה, מחשוב ועיצוב לעבר העתיד״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

  1. מאיה

    נקווה שלעומת הנשיאה הקודמת הוא גם יעשה משהו לטובת הסטודנטים. כמו למשל לא לשכוח מגמה שלמה שנמצאת בסיכון ממשי אי שם בז׳בוטינסקי

  2. יעקב הכט

    משכמו ומעלה !!

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden