כל מה שחשוב ויפה
מרכז הירידים של מילאנו. צילום: Alessandro Russotti

אפקט הקורונה: שבוע העיצוב של מילאנו נדחה מאפריל ליוני

בישיבת חירום הערב (ג׳) הכריזו ראשי יריד הרהיטים השנתי על דחייתו ל־16־21 ביוני. בעקבותיו צפויים להידחות מאות האירועים של שבוע העיצוב ברחבי העיר

שבוע העיצוב של מילאנו, אירוע העיצוב החשוב בעולם, נדחה בחודשיים וצפוי להתקיים – נכון לעכשיו – ב־16־21 ביוני. שבוע העיצוב היה מתוכנן במקור להתקיים ב־21־26 באפריל. בישיבת חירום שנערכה הערב (ג׳) במילאנו, בהשתתפות ראשי ענף הרהיטים, מנהלי יריד הרהיטים השנתי סלון דל מובילה, ובעצה אחת עם ראש עיריית מילאנו, ג׳וזפה סלה, הוחלט על דחייתו של היריד ליוני, על רקע התפשטות וירוס הקורונה בצפון איטליה ובעולם, והשפעתו הקיצונית על תנועת נוסעים ועל העולם העסקי.

בשלב זה איטליה סובלת מהמספר הגבוה ביותר של נדבקים בקורונה בקרב מדינות אירופה, ומרבית המקרים ממוקדים במחוזות הצפוניים ונטו ולומברדיה, שם שוכנת מילאנו, הנחשבת לבירה העסקית של איטליה.

ביריד הרהיטים מציגים מדי שנה יותר מ־2,000 מעצבים ויצרנים מאיטליה ומרחבי העולם, והוא מושך קרוב ל־400 אלף מבקרים, מהענף המקצועי ומהציבור הרחב. במקביל ליריד הרשמי מתקיימים ברחבי העיר מילאנו מאות אירועי פופ־אפ ותערוכות  עצמאיות, תערוכות מיוחדות בחנויות, בבתי מלון, באוניברסיטה ובאתרים בלתי שגרתיים. כל אלה ייאלצו להמתין גם הם ככל הנראה, לאור מצב החירום שהוכרז באזור מילאנו, ודחיית יריד הרהיטים – העוגן המרכזי של ההתרחשות.

במסיבת העיתונאים שנערכה רק לפני שבוע במילאנו אמר סאלה כי מילאנו זקוקה ליריד הרהיטים ממש כפי שהיריד זקוק למילאנו. אין להקל ראש בכך, שכן שבוע העיצוב נחשב לאירוע החשוב בעולם לענפי העיצוב ונגזרותיו – תעשיות רבות המושפעות ממנו קוראות ומפרשות את מגמות השנה החדשה על פי המוצגים בשבוע העיצוב. זהו אחד ממחוללי העסקים העיקריים שמזינים את העיר, מעלים את התפוסה (ואת המחירים) בבתי המלון ובמסעדות ומזרימים חמצן לאזורי המסחר ברחבי העיר.

מוקדי העיצוב העצמאיים והיוזמות המקוריות ביותר צפויים כעת לספוג מכה אנושה עוד יותר מהארגונים הגדולים. בניגוד ליריד הרשמי, לאירועי שבוע העיצוב ברחבי העיר אין הנהלה מרכזית אחת, והם מבוססים על יזמות עצמאית. מאות התערוכות ואלפי המציגים ייאלצו כעת לחשב מסלול מחדש, לטפל בחוזים שיופרו, להיערך מחדש עם הוצאות הנסיעה והשהות, עם אתרי תצוגה שיש לאתר, לשכור ולהתאימם לתצוגה; כל זאת תחת אי־ודאות שצפויה להימשך עוד זמן מה, עד שהעולם ינשום לרווחה וחרדת הקורונה תישכח.


עם דחיית שבוע העיצוב נדחה גם הסיור המתוכנן במילאנו, צפו לעדכונים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden