כל מה שחשוב ויפה
קרקס הבריחה: שבוע העיצוב ירושלים 2021
תדמית שבוע האיור 2019. איור: אורי טור

שבוע האיור 2020: עדכון קורונה

פורטפוליו News: בעקבות משבר הקורונה שבוע האיור מאריך את המועד האחרון להגשת הצעה לתערוכות ולפעילויות ל־1.7, ובוחן את האפשרות לדחות את האירוע או לקיים אותו בפורמט אלטרנטיבי

מאיירות ומאיירים יקרים – וכל העוסקים במלאכת היצירה: לפני הכל אנו מקווים שאתם בריאים ושאתם מצליחים לעבור את התקופה הלא פשוטה הזו בשלום. בימים האחרונים נשאלנו לא אחת, האם שבוע האיור 2020 יתקיים במועד המתוכנן, ובאיזה פורמט. כזכור, עיריית תל־אביב–יפו בשיתוף פורטפוליו, תכננה לקיים את שבוע האיור השביעי בתאריכים 19–28 בנובמבר 2020, במסגרת אירועי ״אוהבים אמנות. עושים איור״.

בדומה למארגנים של אירועי תרבות גדולים בארץ ובעולם, גם אנחנו מצאנו את עצמנו תוהים האם יהיה אפשר לקיים את שבוע האיור כסדרו ובמועד המתוכנן. הקול הקורא התפרסם לפני התפרצות משבר הקורונה, וקיבלנו עד כה – ואנו ממשיכים לקבל – עשרות הצעות לתערוכות. כעת אנו מנסים להסתכל על היום שאחרי ולמצוא את הצד האופטימי והיצירתי שבנו.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

אנו עוקבים אחר הנחיות הממשלה, ומנסים להבין איך נוכל לקחת בחשבון את ההגבלות על ריחוק חברתי ולקיים שבוע איור בעשרות גלריות וחללי תצוגה. אנו שוקלים תרחישים דיגיטליים ופיזיים שונים, אולם בשעה זו עדיין אין לנו תשובה לגבי האפשרות לקיים אירועי תרבות גדולים בפריסה עירונית, ואין ביכולתנו להתחייב על קיום האירוע.

לכן, החלטנו לבינתיים להאריך את המועד האחרון להגשת תערוכות לשבוע האיור ל־1.7.2020, בתקווה שעד אז יהיה ברשותנו מידע קונקרטי לגבי האפשרות לקיים את האירוע. במקביל חשוב לנו לשמוע מכם על רעיונות ומחשבות לגבי פורמט אלטרנטיבי, במידה שלא נוכל לקיים את האירוע כמתוכנן.

לשאלות, להבהרות, להצעות, להארות ולהערות, ולשליחת הצעות לפעילויות ולתערוכות בשבוע האיור, אנא פנו ליובל סער, היזם והאוצר הראשי של שבוע האיור ולעידית שילוח, מנהלת הפרויקט, בדוא״ל [email protected]

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden