כל מה שחשוב ויפה
אימלדה מרכוס בסרט קינגמייקר, דוקאביב פסטיבל אונליין. צילום: dogwoof

הרשימה המשותפת // 7.5.2020

דוקאביב בגרסת הבית; ארטפורט מזמין אמנים מהפריפריה; רו ארט נפתחת מחדש; יבגני מרמן במעבדה

קול קורא לאמני הפריפריה

תכנית הרזידנסי של ארטפורט מרחיבה את פעילותה בקיץ, ומזמינה שני אמנים מהפריפריה להתארח בחודשים יוני-יולי 2020. הקריאה פתוחה לאמנים המתגוררים במרחק של 100 ק״מ ויותר מתל אביב, המעוניינים לעבוד בסטודיו ולשהות במרכז למשך מינימום של שלושה ימים בשבוע. במסגרת התוכנית יזכו שני אמנים למגורים בדירה ביפו וסטודיו בבניין ארטפורט, לצד מלגה של 2,500 שקל לכיסוי הוצאות, נסיעות ופיתוח פרויקט. לפרטים מלאים והגשת בקשה.

בניין ארטפורט. צילום: נועם פריסמן

פאלפ. צילום: כריס האריס, סרטי פיסטשיו

 דוקוסטרים – דוקאביב לייב מהבית

פסטיבל דוקאביב עולה לרשת – באירוע הקרנות ומפגשים אונליין, ב־23-13 במאי. במסגרת ״דוקוסטרים״ יוצגו סרטי דוקו מהעולם, סרטי ביכורים ישראלים וגולת הכותרת תהיה שיחות עם במאים ויוצרים – שיתקיימו לייב אונליין. הפסטיבל יתקיים באתר פסטיבל דוקאביב בכל שעות היום, בתשלום סמלי. כל הסרטים הבינלאומיים מתורגמים לעברית. הפסטיבל תומך ביצירה מקומית וכל ההכנסות מצפיות בסרטים הישראלים יועברו ישירות ליוצרים.

הפסטיבל כולל הקרנת בכורה של הסרט ״קינגמייקר״ של הבמאית לורן גרינפלד, המספר את סיפורה המרתק של הרודנית הפיליפינית (ואספנית הנעליים הידועה) אימלדה מרכוס. במאית הסרט תשתתף בשיחת וובינר מיוחדת. הסרט ״מאורת הזאבים״ זוכה פסטיבל סאנדנס, של הבמאית קריסטל מוסל (אף היא תקיים וובינר); הסרט ״פאלפ: סרט על אהבה, מוות וסופרמרקטים״, שנחשב לסרט פולחן; ״הסרט השמח״ של מעצב העל סטפן סגמייסטר – בתוספת ראיון אונליין שיערוך עימו עורך פורטפוליו, יובל סער.

סרטי הביכורים הישראלים שיוצגו הם: ״אנג׳ליקה״ של דן פאר; הסרט המדובר ״גולדה״ של שגיא בורנשטיין, אודי ניר ושני רוזנס; ״הדברים הקטנים״ של הבמאית מיכל אהרונסון; ״זונה כמוני״, על סחר בנשים בישראל, של יעל שחר ושרון יעיש; ״ילדי האשראם״ של יהונתן אופק ועוד.

יבגני מרמן במעבדה. צילום: מל

גבריות במעבדה: יבגני מרמן

המעבדה – חלל האמנות הנסיוני שמוביל האוצר שרון תובל, בחסות רשת ישרוטל, נפתחת מחדש מחר (שישי, 8.5) ומעלה מיצב ציורים מותאם חלל של יבגני מרמן, שעליו עמל בחודשיים האחרונים. המהלך BROTHERHOOD עוסק בגבריות או נכון יותר באחווה הגברית, אך לא בהנגדתה לנשיות, אלא כחוויה אנושית עצמאית. השימוש בצבעי ספריי זוהרים, לצד משיכות מכחול ארוכות ועבות של שמן ואקריליק, מבליט אך גם פוצע את הדימוי המצוייר. 

מרמן, נולד וגדל באוקראינה ולמד בבית ספר לאמנות בקייב. המשיך ללימודי וידאו־ארט בבית ספר לאמנות חזותית בניו יורק, עבר להונג קונג, שם התגורר ויצר מספר שנים (והוא אף מיוצג בגלריות בניו יורק ובהונג קונג). כיום הוא עובד ויוצר בתל אביב. ציוריו הנאו־אקספרסיוניסטים, מאתגרים בצבעוניותם את חושיו של הצופה, הן מבחינת התוכן, המרקמים הבשרניים, והצבעוניות העזה. התערוכה תהיה פתוחה בסופי שבוע.

דוד דובשני ברו ארט. ציור דיגיטלי

עידו גורדון ברו ארט. צילום: מל

שאטל ברו ארט – עכשיו התערוכה

גלריה רו ארט פותחת מחר (שישי) את התערוכה הקבוצתית שאטל – פרוייקט ליווי אמנים בתחילת דרכם שנעשה לראשונה בגלריה בהשתתפות עידו גורדון, דוד דובשני, דאנה טנהאוזר, יואב פיש, נגה פרחי ומיה פרי, ובאוצרותה של מיה במברגר. הפרויקט נפתח בתערוכה מתגלגלת שבה כל אמן קיבל שבוע לשהות ולעבוד בגלריה בעודה פתוחה למבקרים. תוצרי שבוע העבודה של כולם (וכן תקופת עבודה ממושכת של מיה פרי באתר שהקימה בתקופת ההסגר, במקום עבודה בגלריה) הצטברו לתערוכה שתיפתח מחר, 8.5. 

בלב התערוכה עומד המפגש בין האמנים ויצירתם לבין קהל הגלריה, שבטרם הקורונה הוזמן לפגוש אותם בעת שהם עובדים, ואף לקחת חלק בתהליך היצירה. במקביל, נבחן המנגנון בתוכו התערוכה פועלת – גלריה מסחרית המזמינה אמנים צעירים לעבודה והצגה שיתופית ואישית בתנאי מעבדה.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden