כל מה שחשוב ויפה
יאיר ברק. צילום: הדס חוה מרדר

יאיר ברק מונה לתפקיד ראש המחלקה לאמנות בסמינר הקיבוצים

פורטפוליו News: יאיר ברק מונה לתפקיד ראש המחלקה לאמנות בסמינר הקיבוצים. יחליף את הדרה שפלן קצב שמילאה את התפקיד במשך שתי קדנציות

עבודותיו של יאיר ברק בשדה הצילום והווידאו עוסקות בייצוגים היסטוריים, בגבריות ובשאלות מדיומליות אודות גבולות הצילום ומנגנוני ראיה. ברק, בוגר המחלקה לצילום בבית הספר לאמנות קמרה אובסקורה, למד בתכנית לתואר שני באמנות בבארד קולג׳, ניו יורק. בשנת 2005 הקים וניהל את המחלקה לצילום במנשר.

בשנים האחרונות שימש ברק כראש תחום הלימודים המעשיים במחלקה לאמנות במכללת סמינר הקיבוצים. במקביל לעבודתו האמנותית ברק הוא אוצר, כותב וחוקר של צילום ואמנות עכשווית, ולאחרונה החליף את ניר הרמט בתפקיד האוצר הראשי של מקום לאמנות בקריית המלאכה.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר של פורטפוליו >>

״לאחר עשור של הוראה במחלקה אני נרגש ושמח להוביל אותה על עבר יעדים חדשים ומסעירים״, אמר ברק בתגובה למינוי. ״המעבר של הפקולטה לאמנויות למרכז תל אביב מהווה מבחינתי נקודת מפנה במיצובה של המחלקה כמובילה בשדה.

״מזה שנים שהמחלקה נהנית ממעמד מוביל של מוסד להכשרת מורים/ות להוראת אמנות, כעת הגיע העת לבלוט גם בחזיתות אחרות. יחד עם סגל הוראה מקצועי ומחויב, נשכיל להפוך את הפקולטה לאמנויות למרכז תרבותי ואמנותי חשוב ומרכזי והמחלקה לאמנות תשכיל למצוא את דרכה להשפיע ולהוביל בתוך מציאות מורכבת ולא פשוטה כלל״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden