כל מה שחשוב ויפה
כרם נאטור. צילום: מ״ל

פרס קיפר לכרם נאטור

פורטפוליו News: כרם נאטור הוא זוכה פרס קיפר מטעם קרן וולף לשנת 2020. בין זוכי הפרס בעבר: סיגלית לנדאו, יעל פרנק, דניאל זק, דורון רבינא, גלעד רטמן, גיא בן נר, רותי סלע ועוד

קרן וולף החליטה להעניק את פרס מלגת אינגבורג בכמן לשנת 2020, מיסודו של האמן אנסלם קיפר, לאמן הישראלי כרם נאטור. נאטור, בן 28, יליד נצרת, הוא יוצר רב מדיומלי ברישום, הדפס דיגיטלי, וידאו ומיצג. הוא הציג תערוכות יחיד והשתתף בתערוכות של קבוצות רבות ובפרויקטים שונים בגלריות ובמוזיאונים, ואף זכה בפרסים ובמענקים על יצירותיו.

עבודותיו הוצגו בין השאר במוזיאונים ובפסטיבלים שונים בישראל ומחוצה לה, ביניהם מוזיאון ישראל ומוזיאון האמנות בבוכום גרמניה (2020), מוזיאון חיפה (2019), גלרית רוזנפלד והגלריה לאמנות באום אל פחם (2018) ובמוזיאון תל אביב (2017, 2018).

בנימוקי ועדת השיפוט להענקת הפרס נכתב ש״נאטור חושף את הטבע המזויף של התפיסה העצמית המניחה מראש התאמה שלמה בין הוראות השפה וביצועי השפה בעולם, בין היותנו רציונליים ונטייתנו לדעות קדומות, טעויות, והומור, ובין התשתית האתית, האסתטית והפוליטית הרכה והמשתנה תדיר והמשמשת כר לכינונן של זהויות מורכבות״.

כרם נאטור, מתוך ״גוף בעקבות רוח״, גלריה רוזנפלד

עוד צוין ש״נאטור הוא מסוג האמנים המופיעים אחת לדור. איכות עבודתו משקפת בצורה יוצאת דופן פרופיל של אמן בן זמנו שניצב בצומת קריטי של הכוחות הפועלים ברגע הנתון, ובו בזמן מחזיק בתוכו וביצירתו ממד על זמני, ועושה זאת בכישרון יוצא דופן.

״במקום שיח ביקורתי של מחשבה דיכוטומית של קורבן ומתקרבן, ניתוח וחשיפה של מבני כוח ופורק של אשמה, מציע נאטור מערך מעורר השראה שבו חמלה, הומור, אמונות טפלות, מדע ורוחניות חוברים לכדי יצירה מעוררת השראה באשר לחיים עצמם״.

מלגת אינגבורג בכמן מוענקת ע״י קרן וולף משנת 1991, לעידוד אמנים צעירים ומבטיחים בישראל. בין זוכי הפרס בעבר האמנים סיגלית לנדאו, יעל פרנק, דניאל זק, דורון רבינא, גלעד רטמן, גיא בן נר, רותי סלע ועוד.

המלגה ניתנת מתרומתו של האמן הגרמני אנסלם קיפר, חתן פרס וולף לציור לשנת 1990, שביקש לייסד את המלגה על שמה של המשוררת האוסטרית אינגבורג בכמן, כאות הוקרתו ליצירתה הספרותית והפילוסופית ולהגשים את חזונו בקידום אמנים צעירים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden