כל מה שחשוב ויפה
שחר פרדי כסלו. צילום: נח דובי כסלו

שחר פרדי כסלו יעמוד בראש בית הספר לאמנות בשנקר

פורטפוליו News: המועצה האקדמית העליונה של שנקר אישרה את בחירתו של ד״ר שחר פרדי כסלו לעמוד בראש בית הספר לאמנות רב־תחומית בשנקר. יחליף את פרופ׳ רועי קופר שכיהן בתפקיד בארבע השנים האחרונות

המועצה האקדמית העליונה של שנקר אישרה את המלצת ועדת האיתור למנות את ד״ר שחר פרדי כסלו לעמוד בראש בית הספר לאמנות רב־תחומית בשנקר. כסלו, יליד 1982, עוסק באמנות במנעד רחב של משחקים, קולנוע וטכנולוגיה, וכן בחקר תולדות הפילוסופיה בזיקה למדעי הרוח הדיגיטליים.  

עבודותיו הוצגו בבמות מרכזיות בשני העשורים האחרונים. בשנים 2019-20 הוצגה תערוכה גדולה מעבודותיו במוזיאון תל אביב, משחקים 2013-19. ספרו ״תנוכים משושים, שיניים רכות וחידות אחרות״ עתיד לראות אור בהמשך השנה.

משנת 2017 הוא מכהן כיושב הראש של איגוד האמנים הפלסטיים. בשנת 2016 השלים דוקטורט בדברי ימי הפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב, עם התמחות באידיאליזם הגרמני של ראשית המאה ה־19. קודם לכן השלים תארים שניים בקולנוע ובתולדות הפילוסופיה, באותו מוסד. מתגורר ביפו, ולו שני ילדים. 

מתוך התערוכה של שחר פרדי כסלו במוזיאון תל אביב. צילום: אלעד שריג

״אני שמח להצטרף לבית הספר לאמנות רב־תחומית בשנקר, שלמרות גילו הצעיר הצליח לצבור מורשת מפוארת״, אמר כסלו בתגובה למינוי. ״בית הספר פועל בתוך אקדמיה לעיצוב והנדסה, מוטת חדשנות. בתור שכזה, הוא בעמדה להכשיר לא רק אמנים במובן המסורתי, אלא גם ישויות ביניים על התפר שבין האמנות לעיצוב או להנדסה: ישויות יצירתיות, חושבות, חקרניות, יזמיות ועתירות אמצעים: אנשי מחקר ופיתוח.

״האמנות במובנה הצר נמצאת במשבר, ומעט מחווירה נוכח הפרץ היצירתי שחווים תחומים סמוכים – כמו הטלוויזיה, המשחקים, הטכנולוגיה, העיצוב, ואפילו הקומדיה. בית הספר ינסה להניע את האמנות לעבר אלה, ולעודד אותה להתרבות איתם.

״האמנות היא שמורה המשלבת מלאכה, עיון מופשט ורוח־שטות. כאקדמיה, תפקידנו לטפח את שלושתם: לוודא ששלוש האגפים חיים יפה ביחד, מאוזנים פחות או יותר, וניזונים זה מזה״.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden