כל מה שחשוב ויפה
הגלויה הסודית, צבע טרי 2020

הגלויה הסודית למען תלמידי בית הספר לאמנויות

פורטפוליו News: פרויקט הגלויה הסודית של יריד צבע טרי חוזר עם מעל 1,000 עבודות במחיר אחיד של 190 ש״ח. ההכנסות ישמשו להמשך קיום וביסוס לימודי האמנות בבית הספר, ולתמיכה בתלמידים מרקעים מוחלשים

פרויקט הגלויה הסודית, הפרויקט החברתי המוביל של יריד צבע טרי, חוזר עם מעל 1,000 עבודות אמנות מקוריות בגודל גלויה – יצירותיהם של אמניות בעלות שם, אמנים מבטיחים, מאיירות ומעצבים, סטודנטיות לאמנות, איור ועיצוב, וגם תלמידי בית הספר לאמנויות. כולן מוצגות באתר mako בעילום שם למכירה, במחיר אחיד של 190 ש״ח לגלויה. רק לאחר הרכישה, מקבלים הקונים לידיהם את הגלויה, ומגלים האם על יצירת האמנות חתום יוצר בעל שם או יוצר צעיר ומבטיח.

השנה, פרויקט הגלויה הסודית הוא בשיתוף קמפוס אריסון לאמנויות – בית הספר לאמנויות, תל אביב. כל ההכנסות ישמשו להמשך קיום וביסוס לימודי האמנות בבית הספר, ולתמיכה בתלמידים מרקעים מוחלשים, שהלימודים בבית הספר מאפשרים להם מימוש יכולות ייחודיות, ומזמנים צמצום פערים אמיתי.

איתמר שמשוני, רכז המגמה לאמנות פלסטית בבית הספר לאמנויות, מספר: ״שנייה לפני שהגיעה הקורונה ציירו התלמידים במגמה גלויות אישיות, שבהן הם חשפו את עולמם האישי ואת תחומי העניין שלהם. חנות הגלויות מחולקת לשתי גלריות: גלריית תלמידים וגלריית אמנים. זה ניסיון מעניין לראות אמנים פעילים לצד תלמידים מתחילים, שעל הדרך לומדים את המשמעות של לתרום עבודה ולהבין לאן הכסף הולך. פה הוא חוזר לבתים של ילדים וילדות בתוך הקהילה שצריכים עזרה״.

עוד הוסיף שמשוני שמאז כניסתו לתפקיד, בשיתוף מלא עם הנהלת בית הספר, ״החלטתי להוציא את האמנות של המגמה והצוות לרחבי העיר. היוזמה הראשונה שלנו הייתה להשתתף בשבוע האיור של תל אביב בשנה שעברה, וגם השנה נשתתף באירוע עם תערוכת מחווה ללהקת הדג נחש״.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden