כל מה שחשוב ויפה
סודות בין קירות הבית, גלריה בארי
סודות בין קירות הבית, גלריה בארי. צילומים: עמרי קרן לפידות

סודות בין קירות הבית בגלריה בארי

פורטפוליו Promotion: התערוכה ״סודות בין קירות הבית״ של קבוצת SHEVA בגלריה בארי, עוסקת בזיכרון, בשכחה ובהדחקה; בבית ובחסר שלו

התערוכה ״סודות בין קירות הבית״, שתיפתח בגלריה בארי ביום שישי 4.12, עוסקת בזיכרון, בשכחה ובהדחקה. הכל קורה בבית, בין הכתלים, בתוך החפצים הדוממים והרהיטים. אלו זוכרים את החיים שנחייו בהם, את המילים והלחשים, האנחות והצחוק, הבכי והאימה. הידיים שהחזיקו בספלי הקפה, המילים שנאמרו או שלא נאמרו, כובד הגוף ששקע בספה, הצילומים הישנים, שהפכו לזיכרונות.

הבית מסמל עבורנו תחושות של שייכות, פרטיות, ביטחון ויציבות, לצד פחד, איום, כמיהה וגעגוע. הוא מצטייר כמקום מפלט ומרגוע, מקום של אוטונומיה ושליטה, זהות ושייכות. תמורות טכנולוגיות, משפחתיות, מגדריות, כלכליות, אידיאולוגיות וזהותיות מערערות את יציבות הבית, מציבות אותו בסכנת אובדן וכך ההבנה שלנו את המושג בית מתעצבת מתוך המפגש עם העדרו. 

 רוזה בן אריה, סודות בין קירות הבית, גלריה בארי

רוזה בן אריה

ענת גרינברג, סודות בין קירות הבית, גלריה בארי

ענת גרינברג

דליה חי אקו, סודות בין קירות הבית, גלריה בארי

דליה חי אקו

birds

השיבה הביתה היא מסע בעקבות זמן ומקום אבוד, געגוע לבית שאינו קיים יותר וספק אם אי פעם התקיים. הבית הוא אם כן אידיאל מדומיין, אתר של כמיהה, בלתי ניתן למימוש. 

בתערוכה עולה שוב העיסוק בבית ובחסר שלו. מושג הבית מתגלם בפאנטום שהוא הסוד שמועבר במשפחה, נלחש בין קירות הבית, והפחד הבלתי מוסבר ממנו שהופך לצל כבד. סוד נסתר ולא דבור שמאיים עלינו.

בתערוכה מתערבבות העבודות של האמניות אלו באלו ויוצרות תחושה של בית. בית שכולו רסיסי זיכרונות וגעגוע, סודות ולחשים, בית מדומיין, בית שהן כמהות אליו או בורחות ממנו. השיבה הביתה היא שיבה לזמן ומקום אבוד, לבית שנמצא עמוק בתוכנו אך אינו קיים יותר. 


קבוצת SHEVA | סודות בין קירות הבית
אוצרת: זיוה ילין
גלריה בארי
משתתפות: ענת גרינברג, איה סריג, דליה חי אקו, רוזה בן אריה ולילי פישר
פתיחה: 4.12

סודות בין קירות הבית, גלריה בארי סודות בין קירות הבית, גלריה בארי

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden