כל מה שחשוב ויפה
דורון רבינא
דורון רבינא. צילום: דניאל צ׳צ׳יק

דורון רבינא פורש מתפקידו כאוצר הראשי של מוזיאון תל אביב

פורטפוליו News: ״אני חש שעם הזמן התעצב התפקיד באופנים שאינם מחייבים עוד שמי שיאייש אותו יהיה דווקא אני״, כתב בהודעה על סיום תפקידו. המוזיאון יפרסם מכרז לתפקיד האוצר/ת הראשי/ת

דורון רבינא הודיע על רצונו לסיים את תפקידו כאוצר הראשי של מוזיאון תל אביב, לאחר ארבע שנים שבהן מילא תפקיד זה. רבינא פורש לאחר השלמת בניית תכנית התערוכות לשנת 2021, וימשיך לשתף פעולה עם המוזיאון ולאצור בו תערוכות רחבות היקף המתוכננות לשנים הקרובות, עליהן הוא עובד בימים אלה. המוזיאון ימנה כבר בימים הקרובים ועדת איתור ויפרסם מכרז לתפקיד האוצר/ת הראשי/ת.

במסגרת תפקידו, הוביל רבינא את גיבושה ומימושה של תכנית תערוכות המוזיאון, לצד בניית אוספי המוזיאון והעשרתם. עד כה אצר רבינא במוזיאון את התערוכות ״בעיות השעה״ בביתן הלנה רובינשטיין לאמנות (2017), ״תכנית הבראה: join or die״ (2018), ו״ג׳ף קונס: ערך מוחלט – עבודות מאוסף מרי וחוזה מוגרבי״ (2020).

birds

״תפקיד האוצר הראשי של מוזיאון תל אביב, כתפקיד נפרד מתפקיד המנכ״ל, הוא תפקיד חדש בן ארבע שנים, שנתון לפרשנויות משתנות ולאבולוציה מתמדת״, כתב רבינא בהודעת הפרישה. ״כמי שפועל מזה שנים בנקודת המפגש המאתגרת והפורה שבין יצירה אמנותית לבין ממסד אמנותי, ובתוך מרחב האפשרויות והמגבלות שהמפגש הזה מייצר, אני חש שעם הזמן התעצב התפקיד באופנים שאינם מחייבים עוד שמי שיאייש אותו יהיה דווקא אני.

״באתי אל המוזיאון לא כמי שרק מביט על אמנות מבחוץ, אלא גם כמי שנטוע בתוך העשייה האמנותית עצמה. במרחב הציבורי יש במקרים רבים נטייה למשרות ארוכות, לעתים בנות עשרות שנים. אני מאמין שהקצב הנכון מהיר יותר.

״כך נהגתי תמיד בתפקידי הקודמים: גיחות ממוקדות מחוץ לסטודיו, שהסרגל העיקרי למשך הראוי להן, הוא תחושת משמעות והיכולת להיטיב ולהשפיע. לא פחות ממה שעשיתי אני גאה גם בדברים שמנעתי. להבנתי, אחד מיסודות התפקיד הוא להיות שומר סף ומגן מפני לחצים וניסיונות השפעה מן החוץ, וכך פעלתי״.

בתגובה להודעה אמרה טניה כהן עוזיאלי, מנכ״לית המוזיאון: ״קיבלתי בצער את החלטתו של דורון וברצוני להודות לו על שיתוף הפעולה המקצועי ותרומתו המשמעותית לשגשוג והפריחה להם זכה המוזיאון בשנים האחרונות. רבינא הביא איתו למוזיאון קול ייחודי, עכשווי ומקורי ואני מקווה שימשיך לתרום מיכולותיו הרבות למוזיאון גם בשנים הבאות״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden