כל מה שחשוב ויפה
איור עבור תערוכת פסקול - שבוע האיור 2020
טל פוגל, איור עבור תערוכת פסקול - שבוע האיור 2020

טל פוגל זכתה במלגת אאא לנשים בעיצוב גרפי לשנת 2021

פורטפוליו News: טל פוגל זכתה במלגת אאא לנשים בעיצוב גרפי לשנת 2021, שמטרתה לקדם סביבת ניהול ויזמות נשית

המעצבת הגרפית והמאיירת טל פוגל זכתה במלגת אאא לנשים בעיצוב גרפי, הכוללת מענק כספי בסך 10,000 ₪, תכנית מנטורינג אישית ומינוי לספריית הפונטים של אאא למשך שלוש שנים.

מבין עשרות המעצבות שהגישו מועמדות, ועדת השיפוט – שמנתה את ליה אופיר, נורית קוניאק, יפעת אנזלביץ ואברהם קורנפלד – בחרה בפוגל כמועמדת המתאימה ביותר לקבלת המלגה, על בסיס הקריטריונים: כישורים עיצוביים, רוח יזמית, יכולת ניהולית, חזון ואג׳נדה.

פוגל, שנולדה בשנת 1990 בבאר שבע, גרה ויוצרת בחיפה וחברה בקולקטיב המעצבים החיפאי סירה. היא הגיעה לעסוק בעיצוב בדרך פחות קונבנציונלית – כזו שלא כוללת לימוד פורמלי באקדמיה. מגיל צעיר היא התעסקה באמנות ובמוזיקה, ובשנים האחרונות החליטה לעשות הסבה לתחום התקשורת החזותית דרך לימוד אוטודידקטי.

פוסטר עבור תערוכת ״עיר נמל״ של קולקטיב סירה

פוסטר עבור תערוכת ״עיר נמל״ של קולקטיב סירה

סינגל לג׳יין בורדו ואברהם לגסה

סינגל לג׳יין בורדו ואברהם לגסה

סינגל לאביתר ברנוביץ׳, משיריו של דוד אבידן

סינגל לאביתר ברנוביץ׳, משיריו של דוד אבידן

כמוזיקאית היא עיצבה לעצמה את עטיפת הסינגלים, ומתוך כך ניצת בה התשוקה לעולם העיצוב. ההתמחות העיקרית של פוגל היא בעיצוב ואיור עבור מוזיקאים ומוזיקאיות, ובשנה החולפת היא עבדה עם ג׳יין בורדו, יוסי מזרחי (הקולקטיב), אלבום מחווה לשיריו של דוד אבידן, הלייבל נענע דיסק ועוד.

״לפעמים כשאני ניגשת לעבוד, אני נכנסת לנעליים של ילדה מתבגרת שיושבת שעות בחדר עם דלת סגורה״, מספרת פוגל בתגובה לזכייה. ״הייתי רוצה שהילדה הזו תקבל את היד המלטפת הזו, שמישהו יגיד לה זה בסדר, מותר לך להישאר בחדר ולצייר בזמן שכל העולם מתרוצץ שם בחוץ. המלגה תעזור לי מאד, לקדם את החלומות שלי, למעני, למען יוצרים ויוצרות שמסביבי, לעשות את הדברים עם קצת יותר נשימה. הלוואי״.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. אתי גיסיס

    האם היצירות בהשראת האומן היפני יוקואו טדנורי? אי אפשר להתעלם מהדימיון ליצירותיו. בכלל ההשפעה היפנית מאוד ברורה.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden