כל מה שחשוב ויפה
עמית כנפי
עמית כנפי. צילומים: צ״ל

מה קורה // עמית כנפי

עמית כנפי מציג בבר יוחאי 4 את השקפת העולם שלו על התרבות העכשווית ועל סיטואציות קיומיות דרך כנות משוחררת מכללי הנימוס והטאקט

מי?

עמית כנפי, בן 26, גבעת הרצל, תל אביב.
אינסטגרם

סטטוס זוגי?

בזוגיות עם טל המהממת שלי + שלושה כלבים (רינגו, שאקה ובריאן).

מה בצלחת?

תלוי במזג אוויר: אני מת על אוכל של חורף ומכין מרקים ותבשילים של מלא שעות באווירת הסבתות עם ניסיון. בגדול אנחנו בית של בשלנים אז כל יום מישהו מכין משהו טעים. אני ממש ממש שונא, מתעב, סולד בהגזמה קשה מאוד מכוסברה. זה עבר בגנים מאמא.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

תערוכת היחיד הראשונה שלי, Die Another Day (אוצרות: טל לוי), שתיפתח היום (11.3) בבר יוחאי 4, תל אביב, תעמוד למשך שבוע בחלל תעשייתי ענק שהתאהבתי בו לפני כמה חודשים והתמזל מזלי להשמיש אותו.

עמית כנפי, Die Another Day עמית כנפי, Die Another Day עמית כנפי, Die Another Day עמית כנפי, Die Another Day עמית כנפי, Die Another Day עמית כנפי, Die Another Day

birds

אני אוטודידקט ויוצר משנת 2014. בשנים האחרונות הצלחתי לגבש שפה אישית שהלכה והתחדדה עם תהליך היצירה. בעברי השתתפתי בתערוכות קבוצתיות, אבל רק בשנה האחרונה הרגשתי מוכן לחשוף ולהציג בתערוכת יחיד את העבודות שלי, שהן בעצם אני. 

העבודות שלי קונספטואליות, והן מנסות להציג השקפות עולם שלי על התרבות העכשווית ועל סיטואציות קיומיות שמזוהות עם הרבה מבני הדור שלי דרך שימוש בטקסט, צבעים בועטים, הומור שחור וכנות משוחררת מכללי הנימוס והטאקט. 

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

פגשתי את אורן פישר. עדיין לא נרגעתי, זה שינה לי את החיים.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

אני בתחילתו של תהליך של ״המרת״ טקסטים שלי ממילים על קנווס או נייר למיצבי טכניקה מעורבת (בטון, רדי מייד וכו׳). אז פרוייקט החלומות יהיה לקבל חלל גולמי, ענק וריק ולהציב בתוכו מיצב בקנה מידה גדול שמבוסס על הטקסטים שלי.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

קניתי ג׳ינס ליוויס בחנות יד שנייה שסירבתי בתוקף למדוד והסתמכתי על הראייה המסתבר לא מאוד מדויקת שלי. כשהגעתי הביתה גיליתי כמובן שהוא קטן עליי. אבל אני לא מחזיר, אני עובד על עצמי שארזה לתוכו.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

עמית כנפי, Die Another Day עמית כנפי, Die Another Day עמית כנפי, Die Another Day עמית כנפי, Die Another Day

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden