כל מה שחשוב ויפה
דוד פולונסקי, יומנה של אנה פרנק
דוד פולונסקי, יומנה של אנה פרנק

למתג • לאייר • לספר: ערב יום השואה במרכז תאו

מפגש מיוחד בהשתתפות המאייר דוד פולונסקי והמעצב והעיתונאי עודד בן יהודה, יתקיים בערב יום השואה במרכז תאו בהרצליה. המפגש יעסוק בסוגיות של שואה, עיצוב וזיכרון, דרך יומנה של אנה פרנק בגרסת הרומן הגרפי ומיתוג המפלגה הנאצית. מנחים: יובל סער וחגית פלג רותם

יומנה של אנה פרנק הוא אחד הספרים הנקראים ביותר בעולם, שזכה לאין־ספור גרסאות בכל פורמט אפשרי: קולנוע, טלוויזיה, תיאטרון ואמנות חזותית. בשנת 2017 יצא לאור היומן הגרפי (הוצאת דביר, 2017) שיצרו דוד פולונסקי וארי פולמן, היחיד שאושר על ידי קרן אנה פרנק.

״החשש שלי היה שנקבל ביקורת על התערבות יתר ביומן, אבל אם כבר קיבלנו ביקורת, זה היה ההפך, שיכולנו לקחת יותר חופש יצירתי״, מספר המאייר דוד פולונסקי, שיתארח במפגש שיתקיים בערב יום השואה, ויספר על האתגר הגדול: ״איך שני גברים מבוגרים יכולים לדבר בקול של ילדה במחבוא באמסטרדם״.

האופן שבו זיכרון השואה מקבל ביטוי חזותי נוכח גם, ואולי יותר מכל, בסמל צלב הקרס עם הצבעוניות של שחור, אדום ולבן. ״גם מבחינה מיתוגית המפלגה הנאצית הייתה מסודרת ומנומקת להחריד״, אומר העיתונאי והמעצב עודד בן יהודה, שיתארח אף הוא במפגש.

כבר ב־1936 הוציאה המפלגה הנאצית ״ספר מותג״ שמפרט את השפה החזותית שלה – הלוגו, הפונטים, הצבעוניות. ״כך נורמל הרוע״, עם כרזות וספרים שהצליחו לבסס מותג חזק שסחף מיליונים, עם לוגו פשוט וטיפוגרפיה נוקשה ואמוציונלית כאחד.

המפגש יתקיים בערב יום השואה, רביעי 7.4 בשעה 20:00; פתיחת דלתות: 19:30
תאו – תרבות אמנות ותוכן – וינגייט 168, הרצליה
הכניסה חופשית בהזמנת כרטיסים מראש

לקריאה נוספת

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. דינה רשמן

    מקסים. כל הכבוד ליוזמה המבורכת.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden