כל מה שחשוב ויפה
נעם ונקרט
נעם ונקרט. צילום: שרון קנה

נעם ונקרט מונתה לראש המחלקה לאמנות במנשר

פורטפוליו News: נעם ונקרט מונתה לתפקיד ראש המחלקה לאמנות במנשר; תחליף את מיקה מילגרום שכיהנה בתפקיד מ־2019

נעם ונקרט – אמנית המשלבת בעבודתה ציור, מיצב, ציור דיגיטלי ופעולות השתתפותיות – מונתה לתפקיד ראש המחלקה לאמנות במנשר. ונקרט בעלת תואר ראשון בבלשנות ובי־איי כללי מאוניברסיטת תל אביב (2005), בוגרת התכנית הפתוחה של המדרשה לאמנות (2009) והתכנית לתואר שני באמנויות בבצלאל (2012). בנוסף היא מלמדת רישום, ציור ותולדות האמנות.

״אני נרגשת מהזכות שנפלה בחלקי להוביל את המחלקה לאמנות במנשר. זה המקום להתמקצע בו באמנות בתל אביב, בלב הזירה בה האמנות נוצרת ומוצגת״, אומרת ונקרט בתגובה למינוי. ״המורים במחלקה פעילים בשדה האמנות והסטודנטים פוגשים אותם בסדנאות, בשיח גלריה ובביקורי סטודיו. עם זאת, הכיוון הוא יצירה אמנותית שמחוברת לחיים ולא נרתעת מעיסוק גם בחברתי ובפוליטי.

״הסטודנטים מגיעים אלינו עם רקעים שונים, בגילאים שונים: סטודנטים שלא סיימו תיכון לומדים עם בעלי תארי דוקטור. מי שיש לו את התשוקה והכשרון לעשות אמנות מוצא את דרכו אלינו, והגיוון האנושי הוא חלק ממה שהופך את המחלקה הזאת ואת העבודה עם הסטודנטים למרתקת ומגוונת.

״אני רואה את עיקר תפקידי בדיאלוג עם הסטודנטים ויצירת סביבה מיטבית להתפתחותם האמנותית, כך שקולם הייחודי ישמע ויהדהד בתרבות הישראלית״. 

ונקרט מחליפה בתפקיד את מיקה מילגרום שכיהנה בתפקיד מ־2019. 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden