כל מה שחשוב ויפה
הברביזון החדש מציירות נשים. צילום חגית
הברביזון החדש מציירות נשים

הרשימה המשותפת 14.10.2021// אוהבים אמנות. עושים אמנות

מפארק המסילה עד גני יהושע – אירועי אמנות ותערוכות פופ אפ, ציור בטבע ופרפורמנס על הגג, יצירות אמנות במרחב הציבורי וביקורי סטודיו, באירועי אוהבים אומנות. עושים אמנות 14-16.10

רודפי מדרכות

אירועי הדגל של המחלקה לאמנויות בעיריית תל אביב ״אוהבים אמנות. עושים אמנות״ יתקיימו בסוף השבוע החל מהיום (חמישי) ועד שבת. את האירוע המרכזי של אוהבים אמנות השנה ״רודפי מדרכות״, אצרו צמד האמנים יואב וינפלד ועומר שיזף והוא יתרחש בפארק המסילה החדש. הפארק עובר במסלולה של הרכבת הטורקית ההיסטורית ולמעשה מציג לראווה את החצרות האחוריות של נוה צדק, דרך יפו ודרך אילת. במרכז התערוכה תעמוד ״האסתטיקה של הפארטץ׳״ – האופן בו טלאים ומחברים ארעיים הופכים לקבועים, ומרכיבים את הנוף התל אביבי המוכר.

התערוכה תציע לחשוב על המרחב הציבורי כריבוי אינסופי של חיתוכים ומפגשים בכל רגע ורגע. העבודות, כמו העיר, מוצגות כאסופה של מרחבים פרטיים אשר מתנגשים, מתחברים ומקרינים זה על זה. התערוכה תציג עבודות פיסול, ציור, פרפורמנס וסאונד שנוצרו עבור המרחב הציבורי ויוצבו לצידי הפארק, בחצרות הבתים הסמוכים, במרפסות ובגשרים.

גיא זגורסקי. צילום: רויטל טופיול

גיא זגורסקי. צילום: רויטל טופיול

שיר לוסקי

שיר לוסקי

בנג'מין מץ

בנג'מין מץ

יהונתן רון

יהונתן רון

בין הפרויקטים: מיצג ארכיטקטוני בתנועה של האמנית פני הס יסעור, מדורה מכנית של האמנית אנה ווילד, עבודת סאונד מתחת לגשר שלוש של אמן הסאונד יוסי מר חיים, פסל בובה מתעמלת המוצבת במרפסת בית של האמן אורי זמיר, עבודת אור וסאונד של האמנית נועה יפה, פנס רחוב מהלך של ניב גפני, דגל ממנוע של מזגן של מור אפגין ועוד.

בנוסף, יתקיימו פרויקטים אמנותיים חד־פעמיים וייחודיים בפארק התחנה, במרכז סוזן דלל, בפארק החורשות, בקריית המלאכה ובחצרות בתי ספר בעיר. כ־160 אמנים יפתחו את חללי היצירה שלהם לצד וגם המוזיאונים יציעו פעילויות מיוחדות לסופ״ש זה.

הברביזון החדש מציירות נשים

אחרי שזכו להצלחה מסחררת וביקוש בלתי פוסק באירוע ״אוהבים אמנות״ הקודם, לפני כשנה, גם הפעם יתייצבו חברות קבוצת הברביזון החדש – נטליה זורבובה, אנה לוקשבסקי ואולגה קונדינה – וימשיכו את הפרויקט ״הברביזון החדש מציירות נשים״, בשיתוף מכון גתה (אוצר: אבי לובין). הפעם הן מתיישבות במרכז קהילה בנווה שאנן (רח׳ הגר״א 28) ובמקביל לציור העוברות ושבות יציגו תערוכה של עבודות מהשלבים הקודמים של הפרויקט. במקביל יתקיימו במקום מופעי דראג, פרפורמנס, שירה ומחול.

אנה לוקשבסקי. צילום חגית

אנה לוקשבסקי

birds

גוף ותנועה בסוזן דלל

ראש העירייה רון חולדאי אמר כי אירועי ״אוהבים אמנות״ מציעים שילוב אולטימטיבי של שתי חוויות תל אביביות מובהקות – שיטוט ואמנות. העירייה מציעה סיורים בין הפרויקטים והתערוכות בהדרכת צוות Talking Art, בניהולה של שני ורנר. הסיורים יעסקו במשמעות של יצירה במרחב ציבורי, הקשר שלה עם העיר והתרבות שלה והמפגש היום יומי עם אמנות.

במרכז סוזן דלל תוצג תערוכה של עבודות וידאו ומדיה העוסקות בגוף, תנועה וכוריאוגרפיה דרך המסך. התנועה בעבודות הווידאו המוצגות מייצרת מערכות יחסים הנבנות ונמתחות בין הגוף הנע לסביבתו, לגבולות המסך ולסביבת ההצגה. הצופים/ות מזומנים/ות להסתובב בין עבודות של אמניות ואמנים מקומיים ובינלאומיים אשר יוצגו בחלל הסטודיו וברחבת מרכז סוזן דלל.

נועה רשף. צילום: שלמה סרי

נועה רשף. צילום: שלמה סרי

סוכנות רעש ביהודה הלוי

ברחוב יהודה הלוי 49 תתקיים מעבדת רחוב מוזיקלית: תערוכה וסדרת קונצרטים בשיתוף הציבור, שיצרו אנשי ״סוכנות רעש״ – תכנית רזידנסי לאמנים ומוזיקאים לפיתוח פרויקטים הקשורים בסאונד וקהילה.

על גג מכון אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות בסמטת שלוש 5, יתקיים מיצג פעיל של ציור אקוורל קבוצתי, בהובלת האמנית מרגו גראן, החל משעות אחר הצהריים של יום חמישי אל תוך החשיכה. במהלך המיצג יווצר ציור פנורמי רחב ידיים המורכב ממקטעי נוף עירוני, שיציירו תשע חברות הקבוצה באור היום ההולך ומשתנה. בערב תיפתח בגלריה של מכון אלפרד התערוכה ״גדולות מפתח הדלת״ של נדיה עדינה רוז ומיטל קובו. בשישי שבת יתקיימו במקום סדנאות ציור לילדים.

ציירים בפארק החורשות

בפארק החורשות יתקיים מרתון סדנאות ציור־חוץ מקצועי, שיעבירו אמנים שונים, וביניהם מרצי המדרשה לאמנות: יערה אורן, טליה קינן, אנה לוקשבסקי, איזבלה וולוולניק, רותי הלביץ כהן, אביטל כנעני, עידו מרקוס, אלעד רוזן, הלל רומן, שי יחזקאלי, אתי יעקובי. במקביל יעלה בפארק ״הגן״ – מופע מחול וסאונד של קבוצת המחול אוקטט שמשלבת תנועה ואילתור עם מתקני גן השעשועים, בליווי מוזיקה באמצעות מחשב, מיקרופון ורמקולים ניידים.

בקריית המלאכה יפתחו יותר מ־60 חללי סטודיו והקהל מוזמן לטייל ביניהם בארבעה מסלולי הליכה ופעולה לראות ולפגוש את האמניות והאמנים הפועלים בקריה. את המפות למסלולים ניתן לקבל במרכז העירוני החדש ת״א תרבות קריית המלאכה, בשביל המרץ 6.

בבניין העירייה, בקיר הפונה אל כיכר רבין, תיחנך עבודה חדשה של האמנית רותי דה פריס, במסגרת פרויקט ״קיר בעיר״.

רועי מנחם מרקוביץ

רועי מנחם מרקוביץ

ריינר פרוהסקה

ריינר פרוהסקה

יללות התנים וציורי ציפורים בפארק הירקון

בפארק הירקון גני יהושע גל נסים תציג את ״יללות זהובות״, סיור אודיו ומציאות רבודה בעקבות התן הזהוב. (חינם, בהרשמה מראש). לא רחוק משם, בגשר הולכי הרגל על דרך נמיר תושק תערוכת אמנות רחוב, שמתחקה אחר זני הציפורים השכיחות בנוף הפארק. הציורים ישולבו בשבילים, על גבי קירות, ספסלים, מדרכות ועוד והקהל מוזמן להביט סביב, למצוא ולזהות אותן על פי מגדיר הציפורים שנמצא על גשר הולכי הרגל.


אוהבים אומנות. עושים אמנות / 14-16.10
עיריית תל אביב

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden