כל מה שחשוב ויפה
אסף פינצוק בתערוכה נקודת מבט
אסף פינצ׳וק בתערוכה נקודת מבט

העיר הארגונומית: הלה אורן בהרצאה אורחת בתערוכה נקודת מבט

שיח גלריה והרצאה בתערוכה נקודת מבט ביום א׳ 13.2, בהשתתפות האוצרות וצלמים מהמשתתפים בתערוכה

ביום א׳ 13.2, בשעה 19:30, שיח גלריה והרצאה אורחת של ד״ר הלה אורן, בתערוכה נקודת מבט – אדריכלות בצילום עכשווי, במרכז תאו. בשיח ישתתפו גם הצלם והאנימטור פז אדרי, ממשתתפי התערוכה, והאוצרות, חגית פלג רותם ולימור מרגוליס.

בעוד כולם עוסקים במחירי הנדל״ן, והבנייה הגורפת המשנה את פני הערים, הלה אורן, מנכ״לית קרן תל־אביב ובעבר מנכ״לית מינהלת עיר עולם ושותפה לייסודה, מציגה זווית מרתקת והומניסטית של עירוניות. אורן תדבר בהרצאתה על ״העיר הארגונומית״, על מגמת השינוי – מתכנון עירוני לתכנון חברתי חדשני; מעירוב שימושים לעירוב משתמשים.

הילה אורן. צילום: מ״ל

הלה אורן. צילום: מ״ל

אורן חוקרת את הקשר בין ניהול המרחב הציבורי והאורבני לאוכלוסיה. במונח ״העיר הארגונומית״ היא מתייחסת למרחבים ציבוריים מתקדמים, שישמשו לדברי כ״קו המשווה החדש של העיר״ – סולם ערכים פלורליסטי לעתידן של ערים בעולם. ערים אשר צומחות ומשתנות ללא הרף, בהתאם לצרכי ורצונות התושבים, ערים פתוחות, המקדמת סובלנות, הכלה ושוויון לכל.

״מרחב ציבורי נכון הוא כזה המאפשר פרנסה, חיי קהילה והתפתחות וצמיחה – משרד, סטודיו, סלון לארח בו, חדר כיתה, מקום לחזק בו את הגוף ואת הנפש. מרחב ציבורי המתוכנן היטב מבטא סולם ערכי שאני מאמינה בו, המבטא אחריות הדדית, ומאפשר הפגת בדידות ושיפור השלומות. וזו הדרך בעיני״ – אומרת הלה אורן.

birds

העיר הארגונומית המתאימה את עצמה לתושב, היא כמו אורגניזם חי הנע על גבול של תכנון בין מבנים, בניינים ושטחים פתוחים. עיר העונה באופן תדיר על צרכיהם המשתנים של תושביה. תכנון העונה על צרכי האנשים במרחבים פתוחים וציבוריים אשר צריכים להיות נגישים, בטוחים, מוארים, עם ריהוט רחוב שמאפשר לקים פגישת עבודה מחד וישיבה עם עגלת תינוק מאידך, רשת אלחוטית ועוד. מרחבים שיתנו מענה למגפת הבדידות העולמית שהתפתחה בשנים האחרונות, ויחזקו את הקהילות שמהוות את לב ליבה של כל עשייה עירונית.

עינת אטיאס

עינת אטיאס בתערוכה נקודת מבט

ד״ר הלה אורן היא חוקרת עירונית המתמחה בעשייה מוניציפלית, שיווק ומיתוג ערים ובעלת תשוקה עמוקה לתכנון עירוני. בתפקידה הקודם כיהנה כמנכ״ל ״עיר עולם״, יוזמה שהוקמה על ידי לשכת ראש העיר תל־אביב־יפו, המוקדשת למיצובה של בעיר תל־אביב כשער לכלכלה הישראלית ומיתוגה של של העיר תל־אביב־יפו כעיר עולמית.

בנוסף היא מכהנת כיו״ר מרכז דניאל לחתירה, חברה בחבר הנאמנים של המכללה האקדמית תל־אביב יפו, המועצה המייעצת של פורום צ׳רני לדיפלומטיה חדשה וכיהנה כדירקטורית בנמל חיפה ובעמידר. בעלת תואר ראשון שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל־אביב ודוקטורט מהמחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטת חיפה. בוגרת התכנית למנהיגות בהרווארד, מרצה אורחת בבי״ס לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב.


הכניסה חופשית בהרשמה בלבד
נקודת מבט, מרכז תאו הרצליה
נעילת התערוכה: 25.2

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden