כל מה שחשוב ויפה
OneSpace. עיצוב חלל והדמיות: רון בן יעקב
OneSpace. עיצוב חלל והדמיות: רון בן יעקב

מה חדש // One Space

יאיר מוס שותף בהקמה של One Space שיפתח החודש במתחם אקספו ת״א, חוויית אודיו־ויז׳ואל שהיא ״שילוב של תוכן אימרסיבי עם חווית משחק בואכה קווסט, שמייצרת משהו ייחודי שלא נראה בעולם״

מי אני

יאיר מוס, 40, חי על התפר בין אמנות וטכנולוגיה כבר יותר מ־20 שנה. התחלתי כ״וי־ג׳יי״ במסיבות אנדרגראונד ירושלמיות ומשם התפתחה האהבה שלי לחוויות אימרסיביות וליכולת שלהן ליצור חוויות טרנספורמטיביות. מעבר למשפחה וגינת ירק משגשגת בהרי ירושלים, ביחד עם דניאל זיני יזמתי ומנהל אמנותית את פסטיבל zer01ne לאמנות דיגיטלית בשיתוף מוזיאון מגדל דוד. ואני נמצא בתהליך סיום של תואר שני באינטראקציית אדם־מחשב באוניברסיטת רייכמן.

במשפט אחד

OneSpace – ארץ פלאות דיגיטלית עם מערכת טכנולוגית חדשה ומהפכנית.

מה חדש

בימים אלה אני עובד עם יזם בשם כרמי וורטמן על One Space, חוויית אודיו־ויז׳ואל חדשנית בשטח של 1,200 מ״ר, שתיפתח החודש במתחם EXPO תל אביב. החוויה לוקחת השראה מהיצירות של TeamLab (קולקטיב אמנים בינלאומי שנוסד בטוקיו) ו־Meow Wolf (חברת הפקות וקולקטיב אמנים מארצות הברית), ובשילוב של תוכן אימרסיבי עם חווית משחק בואכה קווסט מייצרת משהו ייחודי שלפי דעתי עוד לא נראה בעולם.

אני שותף בפרויקט, עוזר להוביל ולנהל את הצד הטכנולוגי, ומייעץ בכל הנושאים שקשורים בקריאייטיב, וחווית מבקר. החוויה מורכבת מהמון טכנולוגיה – מעל ל־60 מקרנים, 120 מחשבים, 100 חיישנים, ועוד אינסוף רכיבים אלקטרוניים. עיצוב החלל הוא של רון בן יעקב, בימוי התוכן של עמית פישר, בית פיתוח חלומי של creative labs, ועוד שלל אנשים, ספקים, יועצים ובעלי מקצוע שלקחו חלק בפרויקט.

יאיר מוס. צילום: דניאל זיני

יאיר מוס. צילום: דניאל זיני

OneSpace, הקמה. צילומים: מ״ל

OneSpace, הקמה. צילומים: מ״ל

טיימליין

אני פועל סביב העשייה של יצירה, ניהול אמנותי וייעוץ למיצבי וידאו וחוויות אימרסיב. העשייה שלי תמיד יושבת לצד מחקר מתמיד: לדעת מה אפשרי מבחינה טכנולוגית לצד חיבור לעולמות קריאייטיב ותוכן. המטרה היא לספר סיפור בשימוש בכלים החדשניים ביותר כדי לייצר אינטראקציה משמעותית: מעיצובי במות ועבודות וידאו להופעות ופסטיבלים, לבמת 360 של הקרנות, פרויקטים של וידאו־מפינג, יצירת סביבות ניסיוניות במציאות מדומה ומציאות רבודה, ועד להתקני קבע במרחבים ציבוריים.

אולי יעניין אותנו גם

אני שואב המון השראה מהיצירה של הסטודיו האנגלי Marshmallow Laser Feast. הם מתארים את עצמם בדרך הבאה, ונראה לי שכל סופרלטיב נוסף מיותר: We play, get inspired and produce a diverse glittery slug trail of sensory nuggets.

 

 מה פרויקט החלומות שלך ומה צריך לקרות כדי שהוא יתגשם?

פרויקט החלומות שלי הוא הפיכת zer01ne מפסטיבל חד שנתי לפלטפורמה (עם חלל ייעודי) שמייצרת פעילות שוטפת – משהו בין האב / מרחב / אינקובטור שמחברים אנשים מעולמות הטכנולוגיה, האמנות והאקדמיה כדי לייצר פרויקטים, סדנאות, הרצאות, תערוכות, מופעים ועוד – שביחד מקיימים יצירה סביב חיפוש ההיבריד הנכון והבריא בין הטכנולוגי לאנושי. יש חלל, יש שותפים, וכרגע מחפשים את הספונסר הנכון שיעזור להגשים.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden