כל מה שחשוב ויפה
נועם בן ישראל, מיסאן מיסו סמארה, גריגורי לב. צילום: אסיה סקוריק
נועם בן ישראל, מיסאן מיסו סמארה, גריגורי לב. צילום: אסיה סקוריק

3|2|1 // נועם בן ישראל; מיסאן מיסו סמארה; גריגורי לב

למה התחילו לרקוד, ממי הושפעו ואיך הגיעו עד הלום - שלושה כוריאוגרפים צעירים מתכנית 3|2|1 במרכז סוזן דלל מספרים על הדרך שלהם בעולם המחול

פורטפוליו בשיתוף מרכז סוזן דלל


נועם בן ישראל

מי אני?

נועם בן ישראל, בן 24, מתגורר בשכונת התקווה בתל אביב.  

מה עשיתי עד עכשיו

למדתי בסדנה להכשרת רקדנים של להקת ורטיגו. מאז אני רקדן פרילנסר בפרויקטים כמו לידת הפניקס, Shape On Us של ורטיגו, אסטה דונדה של שרון פרידמן, Log Out של דרור ליברמן ועוד.

כשאני לבד על הבמה אני

כשאני רוקד התנועה, הזמן והחלל נהפכים לחומר שאפשר להשפיע עליו ולמשש אותו; אז אני ממשש אותו תוך כדי תנועה.

נועם בן ישראל. צילום: אסיה סקוריק

נועם בן ישראל. צילום: אסיה סקוריק

כשאני רוקד התנועה, הזמן והחלל נהפכים לחומר שאפשר להשפיע עליו ולמשש אותו; אז אני ממשש אותו תוך כדי תנועה  

מכל מלמדיי השכלתי

היצירה The Cost of Living של dv8 נותנת לי השראה לחפש את הדרך שלי ליצירה. מרגש לראות איך בכזו פשטות ועם כל כך מעט אפשר לגעת כל כך עמוק.

תוך כדי תנועה

שחמט, ספרים, בניה בעץ ומתכת.


מיסאן מיסו סמארה

מי אני? 

מיסאן מיסו סמארה, ילידת 1997, ערביה פלסטינית קווירית מהעיר טירה במשולש. רקדנית ושחקנית. מתגוררת בתל־אביב-יאפא.
אינסטגרם

מה עשיתי עד עכשיו

התחלתי לרקוד בגיל 4 ולמדתי מחול עד גיל 18 בבית הספר צעדים למחול בכפר סבא, למרות שלא דיברתי עברית עד גיל 12. משם המשכתי את הכשרתי בלימודי מחול ומשחק בארצות הברית: למדתי ב־Broadway Dance Center ובבית הספר של לי שטרסברג למשחק ותיאטרון, ולאחר הכשרה מעמיקה שבתי למולדתי ב־2020.

לאחר מכן לימדתי ועיצבתי תנועה בפלטפורמות שונות, ואף זכיתי בתואר מבצעת מצטיינת בסולו שביצעתי מאת נור גראבלי, כחלק מתוכנית 3|2|1 של מרכז סוזן דלל בשנה שעברה. בנוסף, רקדתי בתוכנית מחול בחוץ של המרכז, ומזה שנה שאני מופיעה בסיור הופעות עם המלודרמה ״אסוואת״ (קולות) של תיאטרון הפרינג׳ בנצרת, ורוקדת־יוצרת עם גראבלי בעבודתה CHE. היום, אני ממשיכה לחקור את החופש שלי ופונה אל עבר עולם של יצירה.

מיסאן מיסו סמארה. צילום: אסיה סקוריק

מיסאן מיסו סמארה. צילום: אסיה סקוריק

אני רוקדת בשביל לשרוד ולחיות. תנועה תמיד גרמה לי להבין ולעבד דברים שקשורים בי ובעולם מסביבי, ודרכה אני מנסה בכל כוחי לנפץ את תקרת הזכוכית שהחברה, הכיבוש והדת מטילים עליי

כשאני לבד על הבמה אני

אני רוקדת בשביל לשרוד ולחיות. תנועה תמיד גרמה לי להבין ולעבד דברים שקשורים בי ובעולם מסביבי, ודרכה אני מנסה בכל כוחי לנפץ את תקרת הזכוכית שהחברה, הכיבוש והדת מטילים עליי. ברגע שאני עולה על הבמה, המודעות שיש את כולנו כאחד באולם אחד, גורמת לי להעז ולבנות עולם דמיוני שאין בו כמעט חוקים, ושם אני נחשפת ומתפשטת בהבעתי. להרגיש ולרגש את הקהל בתחושות דרך גופי- מרגש אותי בחזרה.

מכל מלמדיי השכלתי

משמעת, טוטליות ונוכחות: כלים שאימצתי ואני ממשיכה ללמוד אותם כל יום; דרכם אני משיגה את הרצון להמשיך לנוע. מאליק וושינגטון, אמן ניו יורקי, שמחנך מחדש את הגוף כדי לשפר את ההבטים האנושיים שלנו, דרך השימוש בתנועות מובנות, מעוצבות ודינמיות, שמטרתן לחזק את השליטה הפיזית. ממש ייחודי בעיניי, איך הוא הדריך אותנו כרקדנים.ות לגייס את מיומנותנו במסע שחוקר ומחפש את הנרטיב האינדיבידואלי שלנו.

תוך כדי תנועה

בכל הזדמנות אני אוהבת לשהות בסטודיו וליצור. אני מוצאת את עצמי מבלה הרבה בטבע עם הקרובים אלי, ונהנית וחיה את סצנת הטכנו־האוס הקווירית והמחתרתית בתרבות הפלסטינית הצעירה. אני ממליצה על קריאת הספר The Book מאת אלן ווטס ועל המחזה מלאכים באמריקה מאת טוני קושנר.


birds

גריגורי לב

מי אני?

גריגורי לב, בן 28, מתגורר ביפו.
אינסטגרם  

מה עשיתי עד עכשיו

רקדתי ריקודים סלוניים מגיל 12 עד לגיל 19. אחרי השירות הצבאי הצטרפתי לסדנה להכשרת רקדנים בגעתון. עבדתי עם להקת המחול הקיבוצית, להקת ורטיגו, להקת קולבן דאנס, שרון פרידמן, ליאור תבורי, עמרי דרומלביץ, עידו גידרון, איתי אקסלרוד, גיל קרר, ענבל פינטו.  

כשאני לבד על הבמה אני  

מחובר ב־100 אחוז לתחושות שלי בגוף, לדמיון ולמשחק עם עצמי ועם הקהל. החוקים שהצבתי לעצמי מקבלים הרבה יותר משמעות. אני אוהב להרגיש את תחושת ההפתעה.  

גריגורי לב. צילום: אסיה סקוריק

גריגורי לב. צילום: אסיה סקוריק

כשאני על הבמה אני מחובר במאה אחוז לתחושות שלי בגוף, לדמיון ולמשחק עם עצמי ועם הקהל. החוקים שהצבתי לעצמי מקבלים הרבה יותר משמעות

מכל מלמדיי השכלתי  

שרון פרידמן: למדתי ממנו להישען על מה שחשוב, ועל מה שלא להישען פחות; להבין שבסיס זה תמיד משהו שאפשר לשנות אותו. למדתי דרכו הרבה על עצמי.  

תוך כדי תנועה

אני אוהב לשחק במשחקי קופסה או משחקי חברה. רואה בלאקליסט כרגע ומאוד נהנה. ממליץ על פיקי בליינדרז ולחובבי המדע הבדיוני על מנדלוריאן. אני הכי אוהב להפגש עם חברים בכל מיני מקומות, כמו בים, בפארק או בבית. אוהב לצאת לקליפורניה בר, שם אחד החברים הטובים שלי עובד, קוראים לו ג׳וני. בנוסף תראו אותי לפעמים בוואן בר, בבבל, בתדר ובכולי עלמא.


3|2|1 היא תוכנית שנתית המיועדת לכוריאוגרפים בתחילת דרכם, התומכת ביצירה חדשה. התוכנית מתפרשת על פני 9 חודשים ומורכבת משלושה שלבים: סולו, דואט, טריו.
מופעי הסולו יתקיימו ביום ה׳, 11 באוגוסט, 2022 להזמנת כרטיסים >>

יצירת וידאו: אלי פולירוק חדד ושני שמש

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. ענבל

    אי אפשר לראות את הסרטונים במסך מלא

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden