כל מה שחשוב ויפה
אופיר קונש, אור סעדי, רכס יצחקי. צילום: אסיה סקוריק

3|2|1 // אופיר קונש; אור סעדי; רכס יצחקי

למה התחילו לרקוד, ממי הושפעו ואיך הגיעו עד הלום - שלושה כוריאוגרפים צעירים מתכנית 3|2|1 במרכז סוזן דלל מספרים על הדרך שלהם בעולם המחול

פורטפוליו בשיתוף מרכז סוזן דלל


אופיר קונש

מי אני?

אופיר קונש, בן 21, מתגורר במושב צופית

מה עשיתי עד עכשיו

התחלתי לרקוד ברייקדאנס בגיל 11. בגיל 20 התחלתי ללמוד מחול במסלול להכשרת רקדנים.

כשאני לבד על הבמה אני

אני רוקד כי הגוף יכול לבטא דברים שמילים לא תמיד יכולות, וזו הדרך שלי לתקשר עם עצמי.

אופיר קונש. צילום: אסיה סקוריק

אופיר קונש. צילום: אסיה סקוריק

אני רוקד כי הגוף יכול לבטא דברים שמילים לא תמיד יכולות, וזו הדרך שלי לתקשר עם עצמי

מכל מלמדיי השכלתי

בלימודים במסלול עבדנו עם דיוויד קרן, שלימד אותנו טכניקות אימפרוביזציה של הכוריאוגרף וויליאם פורסיט. הרבה מהרעיונות שדיוויד לימד אותנו הזכירו לי דברים שאני מכיר מהברייקדאנס, מה שעזר לי למצוא חיבור מסוים בין המחול העכשווי לבין הברייקדאנס.

תוך כדי תנועה

אני ממליץ בחום לצפות בסדרות ״שובר שורות״ ו״הסמויה״.


אור סעדי

מי אני?

אור סעדי, בת 27, מתגוררת בתל אביב.
אינסטגרם  

מה עשיתי עד עכשיו

התחלתי לרקוד בסדנה להכשרת רקדנים של ורטיגו. בשנת 2018 התקבלתי ללהקת ענבל ורקדתי שם ארבע עונות, במהלכן עבדתי עם שחר בנימני, רננה רז, עמנואל גת, מור שני, עידן שרעבי.  

כשאני לבד על הבמה אני

אני רוקדת כי זה בחר אותי ולא ממש יכולתי להתנגד. הסקרנות רק מתגברת. כשאני רוקדת, יש השלמה בין כל החרדות, ההתלהבות, העצבים וההומור שיש בתוכי.

אור סעדי. צילום: אסיה סקוריק

אני רוקדת כי זה בחר אותי ולא ממש יכולתי להתנגד. הסקרנות רק מתגברת. כשאני רוקדת, יש השלמה בין כל החרדות, ההתלהבות, העצבים וההומור שיש בתוכי

מכל מלמדיי השכלתי

שחר בנימיני ורננה רז. שניהם לימדו אותי שיצירה היא עניין של אינסטינקטים, אינטואיציה וויתורים. הם הראו לי ששותפות אמיתית בסטודיו היא עניין של אמון והתרגשות.  

תוך כדי תנועה 

תחביב מיוחד שלי הוא לעשות דברים במקביל ולתכנן את הזמן בצורה בלתי אפשרית. אני נהנית וסובלת מזה כל כך. חוץ מזה, שירה וספרות קרובים לליבי. כרגע ספר הטאו נמצא ליד המיטה שלי.

birds

רכס יצחקי 

מי אני?

רכס יצחקי, בן 22, במקור מיישוב קידר והיום מתגורר בשכונת שפירא שבתל אביב.
אינסטגרם

מה עשיתי עד עכשיו 

התחלתי לרקוד בסטודיו של אבא שלי, ״פעימה״, בעודי בן שש. בשנת 2012 התקבלתי לתיכון האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, את הלימודים בו סיימתי בשנת 2018. עם סיום התיכון, עברתי לתל אביב לרקוד באנסמבל בת שבע ולעשות צבא בתור רקדן מצטיין. לאחר שנתיים באנסמבל התמקדתי בפעילות כרקדן פרילאנסר והשתתפתי ביצירות של יוצרים כמו ליאור תבורי עם היצירה ״מארס״, ענת עוז עם היצירה ״undersea״, יעל שילר עם היצירה ״גלוריה״ וענבל פינטו עם היצירה ״פליאצ׳י״, שעלתה בבית האופרה של תל אביב בסוף שנת 2021.  

כשאני לבד על הבמה אני

כשאני רוקד אני תמיד חושב על אבא שלי. הוא נפטר לפני ארבע שנים וחצי. הוא ההשראה הכי גדולה שלי במחול. הוא לימד אותי איך לא להתרגש מקהל, איך להיות רגיש בחלל כשאני רוקד עם עוד רקדנים.ות ועוד אינספור שיעורים שלימד אותי עוד מילדות. המחשבות והדמיון מובילים אותי לחשוב שהוא בקהל, צופה בי וגאה בי, מה שגורם לחידוד חושים, חידוד הפיזיות והרגש. 

רכס יצחקי. צילום: אסיה סקוריק

כשאני רוקד אני תמיד חושב על אבא שלי. הוא נפטר לפני 4.5 שנים. הוא לימד אותי איך לא להתרגש מקהל, איך להיות רגיש בחלל כשאני רוקד עם עוד רקדנים.ות 

מכל מלמדיי השכלתי

למדתי כל כך הרבה מכל כך הרבה רקדנים וכוריאוגרפים בחיי. אני חושב שהכי משמעותית עבורי הייתה שיר לוי, רקדנית בלהקת המחול בת שבע. רקדתי איתה שנה אחת באנסמבל לפני שעלתה ללהקה. היינו מאוד קרובים באנסמבל והיא הייתה לי ממש למנטורית. היא לימדה אותי איך לעבוד מתוך הקשבה לגוף, מה נכון ולא נכון לעצמי, מתי לשחרר, מתי להחזיק. הכל מתוך שפת הגוף שלה ואופן ההתנהגות שלה בחזרות, על במה ובחו״ל. בזכותה למדתי לשמור על עצמי, לרקוד בעוצמה בצורה הכי חכמה ורגישה, להיות ענו ונעים לחבריי הרקדנים, לעצמי ולקהל. היא מכרה זהב של השראה וידע.  

תוך כדי תנועה

אני אוהב לשכב במיטה ולראות נטפליקס. אין יותר טוב לגוף מאשר רפיון.


3|2|1 היא תוכנית שנתית המיועדת לכוריאוגרפים בתחילת דרכם, התומכת ביצירה חדשה. התוכנית מתפרשת על פני 9 חודשים ומורכבת משלושה שלבים: סולו, דואט, טריו (1|2|3).
מופעי הסולו יתקיימו ביום ה׳, 11 באוגוסט, 2022
להזמנת כרטיסים >>

יצירת וידאו: אלי פולירוק חדד ושני שמש

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden