כל מה שחשוב ויפה
קיסלוב קיי אדריכלים, מחסן 3 בנמל יפו. צילום: שהם אפרתי
קיסלוב קיי אדריכלים, מחסן 3 בנמל יפו. צילום: שהם אפרתי

בית של קיימות: מחסן 3 המחודש בנמל יפו יוקדש לנושאים של סביבה ומקומיות

אחרי השקתו ביריד צבע טרי, יחל לפעול מחסן 3 המחודש בנמל יפו כמתחם שיעסוק בנושאי קיימות. על ניהול התוכן במתחם אמונה עמותת ״לצאת מהקופסא״ ויפעלו בו בתי עסק, סטארט־אפים, מסעדות, סדנאות ומיזמי חינוך שמטרתם ללמד קיימות הלכה למעשה

פורטפוליו בשיתוף קבוצת אתרים


לפני כארבע שנים, בעקבות החלטת עיריית תל אביב־יפו וחברת אתרים, החל תהליך שיפוצים שנועד לשיפור ושימור המחסנים ההיסטוריים 2 ו־3 בנמל יפו. כיום אנחנו עומדים בפני השקתם המחודשת בשבוע הבא, במסגרת יריד האמנות והעיצוב צבע טרי. אבל מה יקרה בהם בתום היריד? ובכן, לשם כך התכנסנו. שני המחסנים המחודשים בתכנון משרד האדריכלים קיסלוב קיי, והכיכר העירונית שביניהם, בתכנון משרד 1:1 אדריכלות נוף, יוצרים יחד מרחב עירוני חדש ורב שימושי, שעושה כבוד לעברו.

״נמל יפו הוא הנמל העתיק ביותר והוא גם נמל דיג פעיל״, מסבירה סוזאנה קריימר, סמנכ״ל אסטרטגיה ותוכן בחברת אתרים, שממונה על ניהול ופיתוח רצועת חוף הים של תל אביב‏־יפו. ״המחסנים המשופצים משתלבים בתוך המרחב הגדול שכולל גם את חלקו הצפוני של הנמל ומחסן 1״.

מחסן 2, שביריד צבע טרי יהיה זה שיציג את החלק של האמנות ביריד צבע טרי (חממת האמנים העצמאיים והפרויקטים), מורכב מכמה יחידות. ״זה המקום שבו יש הזדמנות לייצר עירוב שימושים ושילובים שונים״, מסבירה קריימר. ״בהמשך הדרך הוא יכלול את מועדון הבארבי שיעבור אליו במהלך השנה הבאה, חנות עוגן מסחרית מתחום האופנה, את התיאטרון הערבי־עברי לילדים ולנוער אלמינא וכן משחקייה של פעלתון. יהיה בו גם שוק דגים וחלק שיוקדש לקולינריה עם מסעדות פיין דיינינג, המבורגריה וחנות נוחות״.

את ניהול התוכן של מחסן 3, שנבנה בשילוב מכולות משא ממוחדשות ומכונה היום ״בית המכולות״, הוציאו העירייה וחברת אתרים למכרז. מי שזכתה בו היא עמותת ״לצאת מהקופסא״, שפועלת מאז שנת 2009. היא החלה כיוזמה חברתית בהובלתם של קבוצת צעירים תל אביבים כחלק מחגיגות 100 שנה לעיר, ובשנת בשנת 2010 נרשמה כעמותה שמטרתה קידום תחום העיצוב בישראל והשימוש בו כמנוף לשינוי חברתי. בשנת 2012 הקימה העמותה את המתחם החברתי טרמינל עיצוב בת־ים, שבו עובדים מעצבים צעירים לצד ותיקים וגם נעשית עבודה משמעותית עם אוכלוסיות של בעלי מוגבלויות ושילובם בעולם העיצוב.

צילומים: שהם אפרתי

צילומים: שהם אפרתי

כשזכתה העמותה במכרז לניהול מחסן 3, הציעה להפוך אותו למתחם קיימות, קהילה, תרבות ותוכן, לצד עיצוב – התחום המרכזי שבו היא עוסקת. ״המתחם יכלול חמישה מרכיבים, שמביאים לידי ביטוי את 17 ערכי הקיימות שהגדיר האו״ם״, מסביר לירון הרשקוביץ, מנכ״ל עמותת לצאת מהקופסא שאמון על ניהול התוכן של המחסן החדש. ״את הערכים האלה פירקנו למרכיבים וכל אחד מהם בא לידי ביטוי בתוך המבנה״.

במחסן יתקיימו על בסיס קבוע סדנאות בתחומים כמו נגרות, צביעה, טקסטיל ועוד, לצד מרכז להרצאות בנושאי קיימות. הרעיון הוא שאנשים יוכלו לבוא וללמוד בעצמם איך לצמצם את הפסולת שהם מייצרים, שילמדו קיימות הלכה למעשה

המרכיב הראשון הוא הכלכלה המקומית. ״המתחם יכלול מכולות קטנת שאותן יאיישו יצרנים קטנים מיפו שימכרו את מרכולתם, מתוך מחשבה ומוטיבציה לחזק את הכלכלה המקומית. הן יעבדו במתכונת פופ־אפ ויתחלפו כדי לתת מקום ליצרנים נוספים.

״המרכיב השני הוא שימוש חוזר. מחזור, מחדוש וצמצום הטמנת פסולת. המתחם יכלול אפיקים של שימוש חוזר ויד שנייה, כמו ארגון ויצו שיפתח בו חנות בגדי יד שנייה, חנות ספרים של ׳סיפור חוזר׳, חנות יד שנייה לאופניים וחנות יד שנייה לצעצועים. ייפתח גם חלל של Just A Second – מיזם סביבתי חברתי־כלכלי שמקדם קיימות מעשית ומציע פתרונות יצירתיים ומעוצבים לשימוש חוזר בחומרים קיימים.

״לצד הפן המסחרי יתקיימו על בסיס קבוע במחסן סדנאות בתחומים כמו נגרות, צביעה, טקסטיל ועוד, לצד מרכז להרצאות בנושאי קיימות. הרעיון הוא שאנשים יוכלו לבוא וללמוד בעצמם איך לצמצם את הפסולת שהם מייצרים, שילמדו קיימות הלכה למעשה״.

איפוס אנרגטי ומאיץ סטרט־אפים

המרכיב השלישי, מסביר הרשקוביץ, הוא זה ששייך לעולמות החינוך. ״לתוך המתחם יוכלו להגיע אנשים ובני נוער וללמוד על קיימות, לצרוך ידע. כל המבנה נבנה ממכולות שאמורות היו להישלח לגריטה וניצלו, והוא עובד באמצעות טכנולוגיה של צמצום צריכת חשמל״.

וקריימר מציינת: ״המבנה בנוי בשאיפה לאיפוס אנרגטי: הוא עושה שימוש באנרגיה סולארית, בטורבינות רוח ובטכנולוגיה של סטרט־אפ ישראלי שיוצר חשמל מגלי הים. בנוסף, יש בו הובלה של אור באמצעות האנרגיה של השמש כדי לייצר תאורה טבעית גם במקומות חשוכים״.

לירון הרשקוביץ. צילום: ניר סלקמן

לירון הרשקוביץ. צילום: ניר סלקמן

נמל יפו, מחסנים 2 ו־3. צילומים: סולאל פקיאל

נמל יפו, מחסנים 2 ו־3. צילומים: סולאל פקיאל

המרכיב הרביעי עוסק בצמצום בזבוז מזון, או כמו שהוא מכונה היום ״צמבו״ז״. ״במקום תהיה פיצריה שאת התוספות תכין מירקות מכוערים שהוצלו מחקלאות מקומית. יתקיימו הרצאות והדרכות בנושא של צמצום בזבוז מזון ביתית וגם סדנאות שף שבהם אפשר יהיה ללמוד לבשל מאותן שאריות. החלל הקולינרי יאפשר גם לארח קבוצות סגורות או עסקיות לארוחות על בסיס הערכים הללו״.

המרכיב החמישי ואחד המעניינים שבהם הוא האקסלרטור, מאיץ סטארט־אפים בתחום הקיימות: ״סטארט־אפים ישראליים יקבלו חלל ואפשרות ליישם את הטכנולוגיות שלהם בתוך הים, הודות למיקום של המחסן בנמל בקרבת המים״.

עד שכל זה יקרה, מסביר הרשקוביץ, יארח חלל המחסן שגודלו כ־6,000 מ״ר אירועים שונים בתום יריד צבע טרי – שמהווה הסנונית הראשונה בתכנית גדושה ועמוסה. תתקיים בו תצוגת הגמר של המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, תערוכת הגמר של המחלקה לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב שתעסוק בראייה ירוקה, סביבתית וקהילתית וגם פעילויות סביב מצעד האקלים ויום כדור הארץ. בהמשך מתוכננים ירידי וינטג׳, הופעות מוזיקליות ושיתופי פעולה עם החברות הגדולות במשק.

האם יהיה קשר בין התכנים במחסן 3 לאלה שקיימים בטרמינל עיצוב?

״הטרמינל ימשיך להתקיים באופן עצמאי ובית המכולות יעבוד באופן עצמאי, אבל העמותה מנהלת רשת של בוגרים ומעצבים ומן הסתם תהיה אינטגרציה ויתקיים קשר בין הפרויקטים השונים שלנו. הרבה מהשותפים שלנו גם במיזם החדש הן עמותות וארגונים חברתיים, חלקם גם כאלה שמעסיקים בעלי מוגבלויות ומגוון של אוכלוסיות מיוחדות.

״נכון לעכשיו, השאיפה היא לחבור לעסקים נוספים בתחום הקיימות, סטארט־אפים או מיזמים מקומיים, אנשים פרטיים עם רעיונות לאירועים סביבתיים ועוד. אנחנו פתוחים לכל כיוון אפשרי וזה הזמן שלנו לייצר חיבור בין כל החלקים״.

birds
צילום: אביעד בר נס

צילום: אביעד בר נס

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden