כל מה שחשוב ויפה
ים עמרני, מחול שדים. צילום: מ״ל
ים עמרני, מחול שדים. צילום: מ״ל

פרס אסנת מוזס 2023 לים עמרני

פורטפוליו News: האמן ים עמרני הוא זוכה הפרס לציור על שם אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2023, בשיתוף בית האמנים ירושלים. תערוכת יחיד שלו תפתח במקום בספטמבר הקרוב

זוכה הפרס לציור על שם אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2023, המוענק בשיתוף עם בית האמנים ירושלים, הוא האמן ים עמרני. הפרס, המשלב מענק כספי בסך 10,000 שקלים ותערוכת יחיד בבית האמנים ירושלים, הושק בשנת 2007. תערוכתו של עמרני תיפתח בבית האמנים ירושלים ב־2.9.23.

ים עמרני, בן 35, חי ויוצר בתל אביב, בוגר המחלקה לאמנות רב תחומית בשנקר משנת 2016. בנימוקיהם להענקת הפרס כתבו חברי וחברות ועדת השיפוט – איל ששון, נטליה זורבובה ויונתן גולד: ״גוף העבודות הגדול והמרשים שיצר ים עמרני בשנים האחרונות מעיד על צייר צעיר, המגבש דרך ושפה אמנותית עצמאית. בציוריו גדולי הממדים הוא בוחן מחדש את שפת הציור המופשט תוך שזירת השפעות של נִראות עכשווית בסביבה הנשלטת על ידי מסכים דיגיטליים.

ים עמרני. צילום: אלי כהן

ים עמרני. צילום: אלי כהן

בבסיס הפעולה הציורית של עמרני מצוי תהליך הפשטה של דימויים מורכבים, בעיקר ייצוגים של הגוף האורגני. באמצעות מעשה קולאז׳ הוא ממזג דימויים אלה עם מנעד רחב של מחוות ציוריות, ליצירת טווח של הנחות צבע, הנעות בין האקספרסיבי לגרפי. עמרני יוצר שילוב מרתק של משיכות מכחול רחבות ומתפרצות עם כתמי צבע שטוחים ומרוסנים, וכך, בפעולה של פירוק והרכבה, נוצרת שפה ציורית הומוגנית, מגובשת ומרתקת״.

על כל אלה הוענק לעמרני הפרס לציור על שם אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2023, בתקווה שישמש כמנוף להמשך עבודת סטודיו פורייה ולמצוינות אמנותית. טקס הפרס ייערך ב־22.10.23.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. רותי

    ברכות לים עמרני על הפרס. אמן מענין וראוי. כשקראתי את נימוקי וועדת הפרס הבנתי, לצערי, שמלל מילים גבוהות ומוזרות אינם נהירות לי. חבל.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden