כל מה שחשוב ויפה
טניה סירקוביץ׳. צילום: עפרית רוזנברג

טניה סירקוביץ׳ מונתה לאוצרת הראשית של האגף לאמנויות במוזיאון ישראל

פורטפוליו News: סירקוביץ׳ מחליפה בתפקיד את תמי מנור־פרידמן, ותמשיך במקביל בתפקידה כמנהלת אגף הרישומים וההדפסים במוזיאון ישראל

טניה סירקוביץ׳ מונתה לתפקיד האוצרת הראשית של האגף לאמנויות במוזיאון ישראל, ירושלים. סירקוביץ׳ מחליפה בתפקיד את תמי מנור־פרידמן, ותמשיך במקביל בתפקידה כמנהלת אגף הרישומים וההדפסים במוזיאון ישראל. סירקוביץ׳ החלה את דרכה המקצועית במוזיאון ישראל ב־1995, כמדריכת נוער ומבוגרים באגף הנוער. היא הצטרפה לאגף לאמנויות בשנת 2003 וטיפלה באוסף ליפשיץ, ואף אצרה את תצוגת הקבע של האוסף.

בשנת 2012 מונתה לאוצרת ומנהלת המחלקה לרישומים והדפסים של המוזיאון. בשנות כהונתה, רכשה עבור המחלקה רכישות בינלאומיות וישראליות חשובות, פעלה בשיתוף עם קבוצת הרכישה ״כאן עכשיו״ לרכישת אמנות ישראלית וקידמה מתנות חשובות למחלקה.

הוצאו מהקשרם, אמנות אברי הגוף, 2013. צילום: אלי פוזנר, מוזיאון ישראל

הוצאו מהקשרם, אמנות אברי הגוף, 2013. צילום: אלי פוזנר, מוזיאון ישראל

הניצחון על השמש - גלגולו של האוונגרד הרוסי, 2018. צילום: אלי פוזנר, מוזיאון ישראל

הניצחון על השמש – גלגולו של האוונגרד הרוסי, 2018. צילום: אלי פוזנר, מוזיאון ישראל

בין התערוכות הרבות שאצרה סירקוביץ׳: חדר משלה (2007); הוצאו מהקשרם: אמנות איברי הגוף (2013); דירר וחברים (2015); פיקאסו מחוץ לקווים (2016); הניצחון על השמש: גלגולו של האוונגרד הרוסי (2018); ו־מפיקאסו עד קנטרידג׳: חגיגה על נייר (2021). סירקוביץ׳ אחראית על פרויקטים ושיתופי פעולה מוזיאליים, ביניהם הפרויקט המתוכנן עם מוזיאון אלברטינה בווינה.

״אני גאה ונרגשת להיכנס לתפקיד האוצרת הראשית של האגף לאמנויות במוזיאון ישראל״, מסרה סירקוביץ׳. ״אני שמחה להמשיך לעבוד עם קולגות שאני מעריכה ומכבדת באגף המיוחד והמקצועי שלנו. תודה מעומק לבי לסוזן לנדאו, לאווה מדז׳יבוז׳־לוי ולוועדת האיתור על הבעת האמון״.

birds

מנהלת מוזיאון ישראל, סוזן לנדאו מסרה עם הודעת המינוי: ״אנו גאים ושמחים על בחירתה של טניה לתפקיד האוצרת הראשית של האגף לאמניות במוזיאון. טניה בעלת יכולות ניהוליות מהמעלה הראשונה, וזאת לצד כישוריה האוצרותיים המצוינים. ניסיונה רב השנים, החזון האוצרותי שלה והעובדה כי צמחה במוזיאון ישראל והיא חלק מה־DNA הייחודי שלו כבר שלושה עשורים, הופכים אותה לבחירה מצוינת. אני בטוחה כי בימים מורכבים אלה כישוריה המיוחדים יסייעו לנו להביא את האגף והמוזיאון לגבהים והישגים חדשים ואני רוצה לאחל לה הצלחה רבה״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

2 תגובות על הכתבה

  1. אבי

    הולך ופוחת הדור, תראו מי מונתה לאוצרת במוזיאון ישראל, סתם אחת,ותבינו שסוזן לנדאו רוצה שאיש לא יערער על סמכויותיה.

  2. ראלי

    היא לא סתם אחת, כל התערוכות שאצרה היו מעולות!! צנועה ומעולה

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden