כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // אסי דיין בהרצליה ואימפרוביציה בעין הוד

מלאכת התרגום: אירוע נעילה בארטפורט; יום העצמאות: הקרנות ופעילויות בסינמטק ירושלים; בין שחיקה לתקווה: תערוכת התרמה במרחב 3426; אסינמטק: הקרנות ומפגשים בסינמטק הרצליה; לאלתר: מיצג מחול במוזיאון ינקו דאדא

מלאכת התרגום // אירוע נעילה בארטפורט

אירוע נעילה בתערוכותו של עידו מיכאלי, ״מלאכת התרגום״ (אוצרת: ורדית גרוס), תתקיים ביום חמישי (16.5), ובו הופעת מוזיקה חיה של האמן Eje Eje (איתמר קליגר) – מוזיקאי, נגן רב־אינסטרומנטלי בדגש על כלי מיתר, ומייסד הלהקה Satellites. לאורך השנים חוקר קליגר מוזיקת עם בדגש על מקומות הנמצאים בסביבת ישראל.

המוזיקה שלו מתאפיינת בהתחקות נאמנה אחר המקור וכבוד כלפי המסורת, זאת לצד מתיחת גבולות, חיפוש אחר חופש מכבלי דוקטרינה מסוימת, ובחינת נקודות מיזוג שטרם התגלו. באירוע הוא יופיע עם קטעים מאלבומו ״חמשת העונות״ בחלל התערוכה, שבו מוצגים ארבעה שטיחי ענק המתארים את סנטרל פארק בניו יורק בארבעת עונות השנה, על הצבעים האופיינים להם.

איתמר קלוגר. צילום: מ״ל

איתמר קלוגר. צילום: מ״ל

עידו מיכאלי בארטפורט. צילום: טל ניסים

עידו מיכאלי בארטפורט. צילום: טל ניסים


יום העצמאות // הקרנות ופעילויות בסינמטק ירושלים

סינמטק ירושלים ממשיך את המסורת הקולנועית שלו, לרגל חגיגות העצמאות ה־76 שיתקיימו ביום שלישי (14.5). השנה תתקיים הקרנת ״סינג־אלונג״(שבה הקהל משתתף אקטיבית בסרט ומוזמן לשיר את השירים) של הקלסיקה ״צלילי המוסיקה״, תוך הצטרפות לשירתה של ג׳ולי אנדרוז; ״בוידעם יום העצמאות״ – תכנית מיוחדת שנאצרה מתוך פניני ארכיון הסרטים הישראלי בהנחיית קובי פרג׳; חידון קולנוע ישראלי בהנחיית הבמאי אלון גור אריה; והקרנה יוצאת דופן של גרסת הסינג־אלונג לסרט הקאלט ״הלהקה״ בבימוי אבי נשר.

מתוך ״הלהקה״. צילום: יוני מנחם

מתוך ״הלהקה״. צילום: יוני המנחם

מתוך ״צלילי המוזיקה״. צילום: Park Circus Disney

מתוך ״צלילי המוזיקה״. צילום: Park Circus Disney


בין שחיקה לתקווה // תערוכת התרמה במרחב 3426

תערוכת התרמה במרחב 3426 (התחייה פינת הרצל, תל אביב) מציגה עד יום רביעי (15.5) יצירות של כ־100 אמנים.ות, העשויות כולן מדגלי ישראל שנשחקו ונשכחו ברחבי הערבה. הדגלים נאספו על ידי האוצרת והאמנית חנה רוטשילד, שהיא גם עובדת סוציאלית קלינית המתמחה בטיפול בטראומה, ומאז ה־7 באוקטובר מטפלת במפונים מהדרום ובניצולי הנובה. האמנים קיבלו דגלים שחוקים, הרוסים, מתפוררים ונשכחים, ואותם עיבדו לכדי יצירות אמנות ייחודיות והעניקו להם חיים חדשים.

רבקה סביניר, בין שחיקה לתקווה. צילומים: יונה שליי

רבקה סביניר, בין שחיקה לתקווה. צילום: מ״ל

אמירה זיאן. צילומים: יונה שליי

אמירה זיאן. צילומים: יונה שליי

טליה מוקמל

טליה מוקמל


birds

אסינמטק // הקרנות ומפגשים בסינמטק הרצליה

במלאת עשור למותו של אסי דיין, מקיים סינמטק הרצליה במהלך החודש הקרוב הקרנות מסרטיו ומפגשי שיח עם שותפותיו ושותפיו ליצירה. בין השאר יוקרנו הסרט ״החיים על פי אגפא״, שילווה בשיחה פתוחה עם גילה אלמגור; שני פרקים של הסדרה ״בטיפול״ ושיחה עם חגי לוי וד״ר רוני באט; הסרט ״חגיגה לעיניים״ שילווה בשיחה פתוחה עם נפתלי אלטר בהנחיית בועז כהן; הסרט ״רגעים״ ושיחה עם מיכל בת־אדם, ועוד.

אסי דיין ומיכל בת־אדם, מתוך ״רגעים״. צילום: מ״ל

אסי דיין ומיכל בת־אדם, מתוך ״רגעים״. צילום: מ״ל

מתוך ״החיים על פי אגפא״. צילום: מ״ל

מתוך ״החיים על פי אגפא״. צילום: מ״ל


לאלתר // מיצג מחול במוזיאון ינקו דאדא

לרגל יום העצמאות יוצג ביום שלישי (14.5) במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד ״לאלתר״ – מיצג מחול של הרקדן ארתור אסטמן, בהפקה של תיאטרון קליפה. במיצג מזמין אסטמן את הקהל להתארח באולם המוזיאון ויוצר מולו בזמן אמת מבנה מפריטים המזוהים עם הפאתוס והפולקלור הישראלי. מדובר במופע אימפרוביזציה בשיתוף הקהל המושתת על חפצים המזוהים עם ישראלי והמקומי. במופע הרקדן מבצע פעולה ובניה הנעשית ללא תכנון מקדים, מתוך כוונה ליצור חיבורים חדשים ומפתיעים.

במקביל יתקיימו במהלך היום הדרכות בתערוכות המוזיאון ובסטודיו של מרסל ינקו.

״לאלתר״, ארתור אסטמן במוזיאון ינקו דאדא. צילום: פולי מקס

״לאלתר״, ארתור אסטמן במוזיאון ינקו דאדא. צילומים: פולי מקס

״לאלתר״. צילום: פולי מקס

*כוכבית מייצגת שדות חובה

';
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden