כל מה שחשוב ויפה

הגרסא המאויירת

בתמונה למעלה: גפן רפאלי מאיירת את "עושה הנפלאות מלובלין"

– – –

לפני הכל, השורה התחתונה: פרויקט מקסים (!!!) שמוכיח שאפשר די בקלות ליצור לעצמך את המסגרת ליצירה בלי לקוח, בלי שאומרים לך מה לעשות, בלי תכתיבים מבחוץ.

הנה מה שיש ליוזמים ולמשתתפים להגיד: הגרסא המאויירת הוא בלוג איור משותף העוסק כולו באיור יצירות עבריות. כל אחד מהמאיירים המשתתפים בניסוי הזה, שסופו עדין לא ידוע, בחר טקסט אחד שאותו הוא מאייר במשך כמה חודשים. התוצאות עולות מדי יום (לפי סבב קבוע), ומציעות שלל פרשנויות לטקסטים מוכרים יותר ופחות ביניהם סיפורים קצרים, רומנים ושירים. עבור רבים מהמשתתפים הבחירה ליצור דווקא בשפה העברית אינה ברירת מחדל: חלק מהטקסטים נכתבו לפני שתי מאות ואילו אחרים לפני חודשים או שנים ספורות. העושר הזה רב כל כך, עד שלעתים נדמה שהדבר היחיד הקושר את כל היצירות הללו יחד היא השפה שבה נכתבו. במהלך החודשים הבאים ינסה כל אחד מהמשתתפים להציג את הפרשנות האיורית שלו לקטעים מתוך הטקסט שבחר ללא הגבלות של טכניקה או פורמט. גיבורים ילבשו צורה, נופים מופלאים יקומו לתחייה ומיכחולים יתנופפו. בקיצור- יהיה כיף!

ואם יורשה לי להגיב: כיף כיף!

ולפני שנראה עוד כמה דוגמאות, הנה הרשימה המלאה של המשתתפים, שבמבט מהיר נדמה שרובם בוגרי שנקר, זה מה שקורה עם מבטים מהירים. במבט מעמיק מסתבר שיש פה יצוג שווה לבוגרי בצלאל ושנקר, ובהם גם אורי טור וצח כהן (מפרויקט פלאצו): אורי טור, אלה כהן, אלון ברייאר, אסף בן ארוש, גפן רפאלי, דן אלון, דקל חברוני, הגר ורטהים, טימור דברה, ינון זינגר, מתן ליברמן, נטלי וקסמן שנקר, נטעלי רון רז, ענת ספרי, פולינה פנסנקוב, צח כהן, קרן כץ, רועי מרגליות, שמרית אלקנתי, שרי כהן.

גרסאות מלאות (אפרופו השם, יצא לי חידוד) אפשר למצוא באתר הפרויקט.

הגר ורטהים באיור ראשון מתוך "רומן רוסי"

שמרית אלקנתי באיור ראשון מתוך "מאבידת בת מלך"

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden