כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו

לכבוד יום ההולדת ה־13 (!) של פורטפוליו - שהתקיים בחודש ינואר - החלטנו שמגיעה לנו מתנה שווה במיוחד: אתר חדש. ואם כבר אתר חדש אז גם כתובת חדשה: prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

חיים בתלת־ממד בוויצו חיפה

לפני שנה אירחתי בבלוג את מיכל צדרבאום שמעבירה במחלקה לתקשורת חזותית בוויצו חיפה סדנה שעניינה עיצוב ללא מחשב. מטרת הסדנה לפתוח מרחב חדש בין תהליכים עיצוביים לעבודה במחשב, ובמהלכה הסטודנטים מפתחים ומתנסים בשיטות עבודה ידניות, בעבודה בחומר ובתלת מימד, בנסיון לתת פרשנות משלהם לטיפוגרפיה שאינה מיוצרת במחשב.

במסגרת הסדנה שהעבירה צדרבאום השנה הציג אחד הסטודנטים, אוהד זלוטניק, פונט בשם "פרלקס", שמתרגם את חוקי הגריד המתקיימים בפונט העברי "חיים" לגופים תלת מימדים. לפי זלוטניק, גופים אלו מייצרים סוג חדש של פונט שמתקיים בחלל תלת מימדי ויוצר אינטראקציה עם נקודת המבט של הצופה. כאשר הצופה זז בחלל ומשנה את נקודת המבט שלו כלפי הפונט, נוצרות צורות חדשות. כאשר הוא מתקרב לנקודה מסויימת, נגלות האותיות והפונט הופך לקריא.

שם הפונט, "פרלקס", נובע מהתופעה האופטית שמאפשרת לו להתקיים. פרלקס הוא שינוי מיקומן של שתי נקודות האחת ביחס לאחרת מנקודת מבטו של צופה כתוצאה מתנועתו של הצופה עצמו.

מקסים.

11 תגובות על הכתבה

  1. yuval saar

   זה הזמן להחתים אותו ב-אאא

 1. מאיר סדן

  פשוט, מעולה.

 2. אאא

  אין על מיכל צדרבאום!

  1. אברהם

   מי זה? ולמה ככה להגיב בתור אאא? אין לך שם משל עצמך?

 3. טרי שרויאר

  אני אמנם לא אובייקטיבית אבל זה מצויין

 4. לירן

  כן ירבו מעצבים ופרוייקטים כאלה! כל הכבוד זלוטה!

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden