כל מה שחשוב ויפה

פורטפוליו לייב 18: 100 ספרים. 200 עטיפות

כמעט שבוע מאז שהתערוכה 100 ספרים. 200 עטיפות נפתחה והראש אמנם עסוק בכל התוכניות שעוד לא קרו, אבל הנה, בכל זאת, הזדמנות לעצור שניה ולדבר רגע על הדבר הזה שנקרא עיצוב עטיפות עם אנשים חכמים ומוכשרים.

אני שמח אם כך לספר שבשבוע הבא, ביום שלישי ה-18/6 בשעה 20:30, יתקיים בבית העיר (ביאליק 27 תל אביב) המפגש ה-18 בסדרה פורטפוליו לייב בבית העיר. ומי הפעם?

נתחיל בטליה בר ובעדה רוטנברג, שתי מעצבות גרפיות מהמוכשרות בתחום ובכלל (התמונה בראש הפוסט לקוחה מתוך סקיצה לעטיפת הספר ״עם רדת הערב״ בהוצאת כתר, שאיירה בר ומוצגת בתערוכה). נמשיך עם עליזה ציגלר, העורכת הראשית לשעבר של הוצאת ידיעות ספרים (שנתנה לי את ההזדמנות הראשונה לעצב עטיפות. הכל באשמתה…).

איתן מעניין אותי לבדוק שאלות כמו מה השיקולים שעומדים מאחורי תהליך העיצוב של עטיפות ספרים? מי מכריע במפגש בין המעצבים לבין אנשי השיווק, רכזי המערכת, המוציאים לאור, מפיקי הדפוס, מנהלי רשתות הספרים והסופרים? האם יש כזה דבר עטיפה מוכרת? מה הופך עטיפת ספר לטובה ויוצאת דופן? וכן הלאה.

אליהן יצטרף, עופר שדמי האחד והיחיד, עורך וכותב את בלוג עטיפות התקליטים סיפור, כיסוי, ואיתו אבדוק (בין השאר) את הבדל ביצוג החזותי של עולם הספרות לעומת עולמות תרבות אחרים כמו מוזיקה, קולנוע, תיאטרון ועוד.

ומי שלא ביקר בתערוכה, בטרמינל עיצוב בת ים של עמותת לצאת מהקופסא, הנה הצצה קטנה:

terminalbooks

*כוכבית מייצגת שדות חובה

3 תגובות על הכתבה

  1. תמי פורת

    אשמח לקבל עדכונים מכם , אני עוסקת בהוצאת ספרים עצמאית, אלבומים בעבודת-יד, כריכות וגרפיקה. בדיוק הדברים שהתערוכה שלך נוגעת בהם. תודה

    1. yuval saar

      הי תמי. אפשר להירשם לעדכונים במייל בטור מצד ימין או לעשות לייק לעמוד הפייסבוק של הבלוג. תודה, יובל

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden