כל מה שחשוב ויפה

Pre-Production של ניר מאירי בתירוש

בתערוכה חדשה, שתיפתח במוצ"ש ה-22/6 בגלריה תירוש בהרצליה, מציג המעצב ניר מאירי פרוטוטייפס (אב-טיפוסים) של פריטי ריהוט וגופי תאורה שייצר בסטודיו בעבודת יד. הפריטים המוצגים הם תוצר של תהליך פיתוח ארוך המאפיין את עבודתו של מאירי, הבוחן לעומק חומריות, פרופורציות וטכנולוגיות ייצור. המוצרים הסופיים עומדים בפני עצמם אך טרם עברו לשלב הבא – שלב פס הייצור.

לקולקציית הרהיטים בתערוכה מורפולוגיה מוגדרת, תוצר של תהליך התלבטות, התנסות ובחירה. מאירי דבק בקו העיצובי המאפיין אותו – קו צורני נקי, עם קריצה הומוריסטית, וחיבור חזק לטבע כמקור השראה עיקרי. בעבודות נוכח הדיאלוג בין המבוית לפראי, בין התעשייתי לטבעי. העבודות שומרות על נאמנות לתכונות החומר, בדומה לשיטות עבודה מסורתיות, ובו בזמן מבטאות חדשנות חומרית וניתנות לייצור בטכנולוגיות מתקדמות.

לצד רהיטים, מוצגים בתערוכה גופי תאורה עשויים אצות ים, שנחשפו לראשונה בשבוע העיצוב האחרון במילאנו, בגלרייה רוזאנה אורלנדי. על בסיס מחקר חומרי מעמיק הצליח מאירי לייצר מוצר העשוי חומר אורגני לא שגרתי, תוך שמירה על ייעודו בסביבה הבייתית. המוצר, אם כך, מתקיים בגבולות המטושטשים שבין עיצוב לאומנות. בקונטקסט התרבותי הרחב, בתערוכה זו משתקפת הערכתו הרבה של מאירי לעולם העיצוב היפני. השימוש באצות ים (השכיח ביפן), לצד הקווים הנקיים של הרהיטים חושפים את הטמעת קווי הבסיס של העיצוב היפני הקלאסי על ידי המעצב. אלו מתבטאים בפשטות, בניקיון, בדיוק, ובאמת החומרית של הפריטים המוצגים.

Nir Meiri - Pre-Production 1

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden