כל מה שחשוב ויפה

חיבור וחיבור ציפור: רקפת כנען בגלריה פריסקופ

פורטפוליו News: האמנית והיוצרת רקפת כנען  – מרצה בכירה במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר – יצרה סדרת עבודות המדמות בעלי כנף וביצים, המספרות סיפור עם ובלי כנפיים. בתערוכה חיבור וחיבור ציפור, שתפתח בגלריה פריסקופ ביום חמישי ה-12/6, היא מציגה אובייקטים יוצאי-דופן העשויים בטכניקות ליבוד קלאסיות ומודרניות בשילוב שברי חומרים וחפצים שונים.

rk3

כל אחת מהיצירות של כנען מגלמת בתוכה מחשבות וסיפורים אסוציאטיבים, סביבתיים, אישיים וקולקטיבים. כל אחת עומדת בפני עצמה, אך שומרת על קשר בלתי אמצעי עם הדומים והשונים לה. אוצרת התערוכה, פרופ׳ דגנית שטרן-שוקן – ראש התוכנית לתואר שני בעיצוב בשנקר – תיארה את חוויית העבודה עם כנען בכך ש״הציפור שתפקידה לעוף שותקת כאן, היא מסרבת להיות נושאת רק את דגל החן והנועם. יש לה מופעים אלטרנטיביים, אולי היא בכלל צנצנת פרחים שקמלו? במה לטשטוש גבולות טריטוריאליים של חומרים, זיכרונות, מחשבות אקולוגיות והמאבק בין לראות ללא לראות״.

רקפת כנען היא אמנית, מאיירת ומעצבת, בעלת תואר BFA מבית הספר לאמנות Cooper Union. מאז שנת 2001 היא מכהנת כמרצה בכירה בפקולטה לעיצוב בשנקר ומקדמת מחקר ועשייה אקדמית-עיצובית בפיתוח מודעות והתחשבות סביבתית ואקולוגית.

גלריה פריסקופ (בן יהודה 176, תל-אביב), 12-31/6. שעות פתיחה: ימים ב׳-ה׳ 20:00-17:00, ו׳-שבת 13:00-11:00.
אירוע פתיחה: יום חמישי, 12/6, בשעה 20:30.

rk1

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden