כל מה שחשוב ויפה

רגע אחד: תערוכת מיטב הבוגרים של 2014 בתחום האיור בלובי העירייה

מי שנכנס ללובי בנין עירית תל אביב החל מאתמול, ועלה במדרגות הנעות, ראה משמאלו על החלונות שפונים לככר את הצילום שמתנוסס בראש הפוסט (מצטער על האיכות, צילומי אייפון לבינתיים). האמת? שמחה גדולה! זו כבר פעם שנייה שאני אוצר תערוכת איור באותו חלל. התערוכה הראשונה הציגה את משתתפי שבוע האיור 2014 שהתקיים לפני כמעט חצי שנה, והנה, שוב תערוכת איור בלובי בנין העיריה. אם תשאלו אותי – מסוג הדברים שעושים חשק לבוא ולסדר משהו בארנונה, בתל אופן וכן הלאה, ולבלות בבניין הזה כמה שיותר.

rega-ehchad4

אריאל וולק

 

מי שקצת עוקב אחרי פורטפוליו יכיר את רוב העבודות, שמייצגות את מיטב הבוגרים של 2014 בתחום האיור: אולה רושקו, איתי גואטה, איתן אלוא, אריאל וולק, בינה כץ, דינה זרצקי, כפיר מהצרי, מורן בזז, עמית שמעוני, ענת ורשבסקי, קונסטנטין וולוסיאנוב, קטרין שענק, רומן אומנסקי ושירה ברוך. ועדין – המקבץ של כולן אחת ליד  השניה, בפורמט גדול של 1.5/1.5 מטר, עושה את שלו. באמת להתמוגג: דירה להשכיר, דור ה-Y, פרח השני, האחים גרים, צ׳חנבוט, מסע הדוד מקס, 20 אלף מיל מתחת למים, אני חנוך לוי, בוטניקה מפלצתית, צופיה הייתה ילדה, מרי פופינס, תותי, פרח קרב והיבRU. אם הייתי יכול הייתי מציג הרבה יותר מעבודה אחת מכל הפרויקטים המקסימים האלו, באמת חגיגה לעיניים.

rega-ehchad2

איתן אלוא

והכי כיף? זה נראה כאילו תמיד היה שם איור על הקירות. זה משתלב כל כך יפה, שפתאום קשה לדמיין את החלל בלי העבודות האלו שם. ואם תשאלו מה החלום שלי בהקשר הזה – לא לחכות חצי שנה בין תערוכה לתערוכה. התערוכה הזו יורדת ב-27/11 ומבחינתי ב-1/12 אפשר כבר להחליף אותה בתערוכת איור אחרת. והאמת? אין סיבה שזה לא יקרה.

אבל עד שזה יקרה נזכיר שהתערוכה היא חלק מארוע רגע אחד של עיריית תל אביב, שבמהלכו ייערכו מופעי אמנות בחללים לא צפויים – בבניין עיריית תל אביב- יפו, במרכז ענב לתרבות (גג גן העיר) ובמתחם האמנות גבירול (אבן גבירול 108) – שיהפכו לערב אחד למעבדת תרבות של שחקנים, זמרים, מאיירים, נגנים, כותבים ושיתופי פעולה של אמנים ממדיות שונות.

וגם נזכיר שבשעה 21:00 אערוך בחדר הישיבות של קומה 6 מפגש מיוחד עם שרי ארנון, מעצב, יוצר בין תחומי ומרצה בכיר במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. ארנון, שהעביר בארבע השנים האחרונות בבצלאל את הקורס צורה וקול. ארנון יציג במהלך המפגש מבחר מעבודות הסטודנטים, לצד דוגמאות רלוונטיות עכשוויות מרחבי העולם על הקשר שבין מוזיקה ועיצוב, כמו לדוגמה התערוכה Making Music Modern, שתפתח בחודש הבא במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (MoMA). מספר המקומות מוגבל, כל הקודם זוכה!

אולה רושקו

אולה רושקו

rega-ehchad3

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden